Yardım Faaliyetleri Değerlendirildi

Depremlerin açtığı yaraları sarmak için bölgeye yapılan yardımlar ile Muğla’ya gelen depremzedelere yönelik çalışmaların değerlendirildiği koordinasyon toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında yapıldı.

Yardım Faaliyetleri Değerlendirildi

Muğla Valiliği 75. Yıl toplantı salonundaki toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı İsmail Soykan, Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü ve Muğla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Özden İşler, AFAD İl Müdür Vekili Ahmet Arslan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Muğla ticaret Borsası Başkanı Hurşit Öztürk, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmur Serdar Kocadon, Milas Ticaret Odası Başkanı Reşit Özer, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Marmaris Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Özgür Derviş, Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı İlkay Tugay, Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç katıldı.

Muğla’daki Oda ve Borsa başkanları ile bir araya gelen Vali Orhan Tavlı, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde art arda meydana gelen depremden etkilenen şehirlerde yaşayan vatandaşların acısını yüreğinde hisseden, yardım elini uzatabilmek için büyük bir seferberlik başlatan yardımsever Muğlalıların tek yürek olduğunu ve müthiş bir dayanışma örneği sergilediğini söyledi.

Depremden etkilenen bölgelere yapılan yardımlar konusunda bilgi veren Muğla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü ve İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Özden İşler, şimdiye kadar deprem bölgesine 660 tır yardım malzemesinin karayolu, deniz yolu, askeri gemi ve askeri uçaklarla gönderildiğini belirtti.

Şimdiye kadar 15 seyyar tuvalet, 13 seyyar banyo, 45 karma tuvalet ve banyo konteyneri ile 237 yaşam konteyneri olmak üzere toplam 310 konteynerin de deprem bölgesine sevk edildiğini belirten İl Afet ve Acil Durum Müdür vekili Ahmet Arslan, sunum eşliğinde ilimizdeki çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Afet bölgesine yapılan yardımlara hız kesmeden devam ederken, diğer yandan da şehrimizde misafir edilen depremzede vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılamak ve yaralarını sarmak için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten Vali Orhan Tavlı, depremzede kardeşlerimizin yaralarının devletimiz ve milletimiz tarafından el birliğiyle en kısa sürede sarılacağını belirtti.

Yaşanan bu büyük felaketin yaralarını sarmak için Muğla'da Valilik koordinesinde başlatılan yardım toplama çalışmalarının devam ettiğini belirten Tavlı, ilk günden bu yana yardım kampanyasına gerek nakdi gerekse de ayni olmak üzere desteklerini eksik etmeyen meslek odalarına, belediyelere, kamu kurumlarına, iş insanlarına, siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına ve Muğlalılara teşekkür etti.