Vatandaş Özensiz Çalışmaya Tepkili

Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi'nde elektrik hatlarını yer altına alma çalışmasının yapıldığı caddede, çalışmaların yeterli güvenlik önlemi alınmadan yapılması vatandaşların tepki ve şikayetlerine neden oluyor.

Vatandaş Özensiz Çalışmaya Tepkili

Yalıkavak Mahallesi Atatürk Caddesi’nde ADM Elektrik tarafından yaklaşık 1 aydır elektrik hatlarını yer altına alma çalışması yürütülüyor. Kazılan çukura geçtiğimiz günlerde iki araç düşmüştü. Yeterli güvenlik önleminin alınmadığı çalışma alanında hem yaya hem de araç trafiği güvenliği tehlikede. 

Bölge esnafı çalışmaların özensiz yapılmasından ve yeterli güvenlik önleminin alınmamasından şikayet ediyor. Kent Haber'e ulaşan bir bölge esnafı tepkilerini şu sözlerle dile getiriyor;

“Burada bir eczane var. Eczaneye yaklaşmaya çalışan bir aracın ön tekerleği çukura girdi. Hiçbir güvenlik önlemi yok. Aynı zamanda yaptıkları işi çok dağınık yapıyorlar. Bütün kaldırımlar işgal edilmiş durumda. Biz her gün burada hastalarımız geçerken sıkıntı yaşıyoruz. Aynı zamanda araçlar da çukura düşme tehlikesi geçiriyor. Bu rezillik bir aydır devam ediyor. Hiçbir görevli adam akıllı bir güvenlik önlemi almadı. Kime şikayet ettiysek işe yaramadı.” dedi.