Yalıkavak Turu Zora Soktu

Kadınlar EHF Avrupa Ligi'nde Türkiye'yi temsil eden Yalıkavakspor, Macar ekibi MTK Budapeşte’ye 24-33 mağlup olarak turu zora soktu.

Yalıkavak Turu Zora Soktu

Kadınlar EHF Avrupa Ligi 2. Ön eleme turu ilk maçında temsilcimiz Yalıkavakspor, Macaristan’ın MTK Budapeşte takımı ile Bodrum Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda karşılaştı. Maça iyi başlayan konuk ekip, ilk dakikalardan itibaren skor üstünlüğünü eline aldı. Budapeşte ilk devreyi 13-19 önde bitirdi. 

Yalıkavakspor, ikinci yarıda farkı kapatabilmek için baskı kurdu. İkinci devrenin ortalarında fark inse de Macar ekibi, yeniden vites yükselterek farkı açtı. Maç, konuk ekibin 24-33 galibiyeti ile sona erdi. Temsilcimiz Yalıkavakspor, haftaya Macaristan’da oynanacak rövanş maçında turu zora soktu. 

Yalıkavakspor antrenörü Kıvanç Özcan istedikleri gibi oynayamadıklarını ifade ederek “Baktığımız zaman savunmada ilkyarı hiç iyi şeyler yapmadık. Aynı zamanda hücumda da yapamadık. Kötü bir günümüzdeydik. İkinci yarı savunmayı değiştirdik, biraz aktif olduk ama biraz da hakemlerin eksik kalmamızda çok yönü olduğunu düşünüyorum. Tabi 4 kişi kaldık bir ara. O da farkı yeniden yukarı çıkardı. Aslında 3 sayıya indireceğimiz zaman olmuştu ama dediğim gibi kutluyorum karşı takımı. Onlar bizden daha iyi top oynadılar. Biz maalesef iyi top oynayamadık.” dedi. 

Yalıkavakspor kaptanı Yeliz Yılmaz, maç ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle anlattı: 

“Kendi evimizde daha iyi oynayabilirdik, daha avantajlı bir şekilde bitirebilirdik çünkü bunun ikinci maçı var. Oyundan pek keyif aldığımızı söyleyemem. Oraya gidip en iyi skorla geri dönmek istiyoruz.”

MTK Budapeşte antrenörü Golovin Vlagyimir ise “Maça çok iyi başladık. Özellikle ilk 15 dakika her şey çok güzeldi. Fakat o dakikadan sonra biraz gerildik. Aceleci davrandık. Fakat performansımız ve galibiyetimiz için mutluyum.” diye konuştu. 

Budapeşteli oyuncu Marincsák Nikolett zor bir maç olduğunu dile getirerek “Biraz gergindik fakat Yalıkavak’tan daha iyi bir takım olduğumuzu göstermek istedik. Bence çok güzel bir maçtı. Şimdi sıradaki maça odaklanmak zorundayız.” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: Hamdi Yörür