Yalıkavak’a 3. Marina Planlanıyor

Yalıkavak Mahallesi’ne yeni bir yat limanı yapılmasının planlandığı öğrenildi. Liman için halkın katılımı toplantısı yapılacak.

Yalıkavak’a 3. Marina Planlanıyor

Yalıkavak Mahallesi'nde şuanda faaliyet gösteren Yalıkavak Marina ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda Birleşik İnşaat adlı firmaya satışı yapılan 400 dönüm arsa önündeki marina projesine ek olarak bir marina projesi daha gündeme geldi. Bölgede yapımı planlanan Aksoy Holding'e ait 'Epique Island' adlı projedeki 150 tekne bağlama kapasiteli marina projesi ise geniş tartışmaların ardından, iskele ve kıyı düzenlemesine ilişkin imar planlarının Kültür ve Turizm Bakanlığınca iptal edilmesi sonrasında askıya alınmıştı.

Yalıkavak Mahallesi’nde Root Bodrum isimli işletmenin önüne "Kızılada Yat Limanı" isimli bir küçük bir marina yapılmasının planlandığı öğrenildi. Marina ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başlatıldı. ÇED sürecinde yapılması gerekli olan halkın katılımı toplantısı yapılacak. 

21 Aralık Pazartesi günü Yalıkavak Elite Otel’de yapılacak toplantının saat 11.00’da başlayacağı bildirildi. Yalıkavak Muhtarı Ali Çınar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada mahalle halkını toplantıya katılmaya davet etti.