Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-28" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-28 10:29:40' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-28 10:29:40' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=500checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-28" and view_hour=10 and campaign_id=500update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1657518

YAPILANDIRMADA SON GÜNLER YAKLAŞIYOR!

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği BESİAD tarafından düzenlenen Geleneksel...

YAPILANDIRMADA SON GÜNLER YAKLAŞIYOR!
Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği BESİAD tarafından düzenlenen Geleneksel Perşembe Toplantıları’nda bu hafta, son dönemde yürürlüğe giren ve işverenler için önem arz eden iki farklı konu konuşuldu.

Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantının konuşmacıları Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı Müdür Yardımcısı Berkant Çetin, Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı Müdür Vekili Sevilay Karakaya, BESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve NN Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin sahibi Neslihan Nazlıoğlu oldu.

Vadesi Geçmiş Borçların Yeniden Yapılandırılması, Stok ve Kasa Affı, Matrah Artırımı, BES Otomatik Katılım konuları konuşulduğu BESİAD Geleneksel Perşembe Toplantılarının açılış konuşmasını yapan BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Köroğlu, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği TÜRKONFED ve TÜSİAD ziyaretleri hakkında üyelerine bilgi verdi. Bodrum’da düzenlenecek olan ekonomi zirvesi konusunda TÜRKONFED ve TÜSİAD’a bilgi verdiğini belirten Emre Köroğlu, her iki ziyaretinde de BESİAD’ın projelerinin beğeni topladığını ve yapılacak olan ekonomi zirvesinin önceki yıllardan çok daha fazla ilgi göreceğini söyledi.

Yürürlükte olan ve işverenleri yakından ilgilendiren iki konu başlığının önemine de değinen Köroğlu, herkesin yasal haklarını doğru kullanabilmesi ve kanunlar karşısındaki haklarının neler olduğunun iyi anlaşılması için bu toplantıları her Perşembe gelenekselleştirerek, düzenlediklerini söyleyerek, uzman konukları tanıttı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı Müdür Vekili Sevilay Karakaya, 2018 yılı yapılandırması ve matrah artırımı konusunda bilgiler vererek şunları söyledi;

“Vatandaşlarımızın kamuya olan borçlarını taksitler halinde ödemesine imkan veren bir yapılandırma. Vergi davaları nedeniyle itilaf içerisinde bulunan dosyalarımız var ise bunların da yine bu yasa kapsamında daha kısa yoldan çözüme ulaştıran maddeleri kapsamaktadır. Vergi incelemelerimiz ile ilgili durumları kapsıyor. Matrah ve vergi artıırımı ile ilgili bir bölümümüz var. Stokların, kasa ve ortaklardan alacaklara ilişkin işletme kayıtlarının düzeltilerek gerçek duruma uygun hale getirilmesi ile ilgili bölüm var. Yurt içi ve yurt dışındaki bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması olanağı ile ilgili bölüm var. Özet olarak 31.12.2013’den önce 100 liranın altında bir alacağımız varsa biz idare olarak bundan da vazgeçiyoruz. Bu yasa ile bu madde de bu şekilde konulmuş. Bu yasada bizi daha çok ilgilendiren 6 madde var. Kasa kapsam ve tanımlarımız, kesinleşmiş alacaklar olan vergi borçları, dava safhasında olan vergi borçları, inceleme aşamasında olan işlemler, matrah arttırımı ve işletme kayıtlarımızın ve stoklarımızın düzeltilmesi ile ilgili madde” dedi.

Toplantının diğer bir konuğu ise BESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve NN Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin sahibi Neslihan Nazlıoğlu oldu. Nazlıoğlu, işverenlerin çalışanları için yaptırmakla yükümlü oldukları ve yürürlüğe giren Bireysel Emeklilik Sigortası sistemi olarak da bilinen BES Otomatik Katılımı ile ilgili bilgiler paylaştı.