Yavru Kediyi Evlat Edindi!..

Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi'ndeki bir restoranın kümesinde bulunan “Zehra” isimli tavuk, yavru sokak kedisini adeta evlat edindi...

Yavru Kediyi Evlat Edindi!..

Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi'ndeki bir restoranın kümesinde bulunan “Zehra” isimli tavuk, yavru sokak kedisini adeta evlat edindi. Zehra, yavru kediye annelik yaparken, minik kedi de kümeste bir kümes hayvanı gibi yaşıyor.

İlginç olay Yalıkavak Mahallesi’ndeki Gökçebel Balık Restoran’ın kümesinde yaşanıyor. Restoranın işletmecisi Erdem Alanç’ın “Zehra” isimli tavuğu, yaklaşık 20 gündür bir sokak kedisine annelik yapıyor. Restorana yakın bir noktadaki kümese gelip altına giren kediye annelik yapmaya başlayan tavuk, yemleri parçalayıp kediye veriyor. Soğuk havalarda kanatlarının alına alıp ısıtıyor. Kedi de kümes içerisindeki diğer tavukların arasında bir kümes hayvanı gibi yaşıyor. 

İşletme sahipleri Kent Haber’e yaptıkları açıklamada “Bizim restoranın karşısında kümesimiz var. Orada 20-30 kadar tavuğumuz var. Sokak kedisi gelmiş kümese girmiş. Zehra adlı tavuğumuz da onu altına almış. Kediye bakıyor, yem yediriyor. Kümeste beraber yaşıyorlar. Bir aylık bir kedi. Yazlıkçıların sokağa bıraktığı kedilerin yavrularından biri galiba” dediler. 

Minik kedi kümeste Zehra adlı tavuğun yanından hiç ayrılmazken, uyuyacağı zamanlarda da Zehra'nın bulunduğu bölümde, yeni annesinin koynunda uyuyor. İki hayvan arasındaki dostluk ve sevgi ise görenleri hayran bırakıyor.