Yer Teslimi 10 Gün İçerisinde Yapılacak!

Yapımına başlandıktan sonra uzun yıllar çalışmaların durduğu yeni Bodrum Devlet Hastanesi inşaatında yer teslimi 10 gün içerisinde yapılacak. Yer tesliminin ihaleyi kazanan konsorsiyuma yapılmasının ardından inşaatın başlayacağı öğrenildi.

Yer Teslimi 10 Gün İçerisinde Yapılacak!

Konuyla ilgili bir açıklama yayımlayan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, geçen ay yeniden ihalesi yapılan yeni hastane ile ilgili gelinen son durumu anlattı. İhalenin resmi işlemlerinin sonuçlanmak üzere olduğunu kaydeden Gökmen, şunları dile getirdi:

“Tüm Bodrum’un olduğu gibi bizlerin de heyecanla tamamlanmasını beklediği Yeni Bodrum Devlet Hastanesi ile ilgili son gelişmeleri sizlerle paylaşmak istedik. Bilindiği gibi Bodrum Devlet Hastanesi inşaatı, yüklenici firmanın yükümlülüklerini yerine getiremediği için durmuş ve yeni ihale süreci beklenmeye başlanmıştı. Sağlık Bakanlığımızca 20 Mayıs 2020 tarihinde yeni ihale yapılmış ve bu ihale sonucunda bir konsorsiyum ihaleyi kazanmıştı.

Şu anda ihale sonucunun resmi bir takım prosedürleri sonuçlanmak üzeredir. 10 gün içerisinde süreç tamamlanacak ve Sağlık Bakanlığımızca ihaleyi kazanan konsorsiyuma yer teslimi yapılacaktır. Yer teslimi yapıldıktan sonra inşaat başlayacak ve şartnameye göre yeni Bodrum Devlet Hastanesi’nin yapımı tamamlanarak, hizmete girecektir.

Yeni Bodrum Devlet Hastanesi’nin bir an önce hizmete girmesini tüm Bodrum olarak çok istiyoruz. AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı olarak bizlerde siz değerli Bodrumlular adına süreci çok yakından takip edip, tüm gelişmeleri sizlere an be an aktarmaya devam edeceğiz. Bu konuda duyarlılık gösteren siz değerli hemşehrilerimize çok teşekkür ederiz.”