Yetenekli Kemancılar Alkış Aldı

20. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Gümüşlük Festival Akademisi kapsamındaki öğrenci konserleriyle devam etti.

Yetenekli Kemancılar Alkış Aldı

20. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, GFA Keman Masterclass öğrencilerinin, Gümüşlük sahilindeki Toprak Ev’de verdikleri konserle devam etti. Genç yeteneklerin performansı ayakta alkışlandı. Gümüşlük Festival Akademisi (GFA) kapsamında düzenlenen tüm masterclasslar Sistem A.Ş.’nin eğitime verdiği destekle gerçekleştiriliyor.

KEMAN VİRTÜÖZÜ VİCTOR ABRAMİAN-ESHBA’NIN ÖĞRENCİLERİ KONSER VERDİ

2023 GFA masterclasslarının bu yıl düzenlenen ikincisi, Rus ekolünden gelen keman ustası Victor Abramian-Eshba tarafından gerçekleştirildi. Farklı okullardan, farklı yaş ve eğitim seviyelerinden keman öğrencilerini Gümüşlük’te buluşturan ustalık sınıfının son gününde genç yetenekler bir de konser verdi. İlgiyle izlenen konserin sonunda, öğrenciler sertifikalarını eğitmenleri Victor Abramian-Eshba’nın elinden aldı. 
 
Victor Abramian-Eshba'nın 20 - 27 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirdiği Gümüşlük Festival Akademisi keman masterclassına yaşları 9 ile 20 arasında değişen, Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı öğrencilerinden oluşan 8 genç yetenek katıldı. Keman için yazılmış seçkin eserlerle sahneye çıkan genç kemancılar, uzun süre ayakta alkışlandı.

GFA ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞARILI KONSER

Kemancı Victor Abramian-Eshba’nın bir haftalık ustalık sınıfında bilgi ve deneyimlerini geliştiren genç kemancılar, festival merkezindeki Toprak Ev’de izleyici karşısında çıktı. Konsere Piyanist Zümrüt Alieva Özdemir eşlikçi olarak katıldı. 

Programın sonunda, Gümüşlük Festival Akademisi’nin eski öğrencilerinden keman sanatçısı Aslı Ayben Özdemir de sahneye gelerek bir eser seslendirdi. S. Rachmaninoff’dan, “Vocalise” adlı yapıtı icra eden Aslı Ayben Özdemir’e, kendisi de bir piyanist olan annesi Zümrüt Alieva Özdemir piyanoyla eşlik etti. Konserin geliri daha önceki yıllarda olduğu gibi yine GFA öğrenci bursu fonuna aktarıldı.