27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1010 hPa
Ruzgar : 3.1 Km/S - Bati
Nem : 63%
canlı izle
SALI SABAHINDAN İTİBAREN ŞİDDETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR!
Tarih: 09/01/2017
Kaynak: Kent Haber
SALI SABAHINDAN İTİBAREN ŞİDDETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR!
Bölgemizde Salı sabah erken saatlerinden itibaren şiddetli yağış bekleniyor. Meteoroloji yetkilileri vatandaşları sel ve su baskınlarına karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sayfasından yapılan uyarıda, 10.01.2017 Salı günü sabah saat 06:00'dan itibaren Muğla çevrelerinde başlayacak yağışların kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış (30-75 kg/metrekare); Muğla merkez ile iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte rüzgarın güney yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji yetkilileri şiddetli yağış nedeniyle kıyı bölgelerinde Sel - Su Baskını - Yıldırım ve Ulaşımda aksamalar, kar yağışının görüleceği iç kesimlerde ise Buzlanma - Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi - Çığ Ulaşımda aksama tehlikesi karşısında ilgilileri ve vatandaşları uyardı.

Bodrum'da rüzgarın salı gecesinin ilk saatlerinden sabah saatlerine kadar Güneydoğudan saatte 63 kilometreye kadar yükselecek şekilde esmesi beklenirken, Salı günü Bodrum'da en yüksek sıcaklık 11 derece, en düşük sıcaklık ise 1 derece civarında olacak.

Yağışların Çarşamba ve Perşembe günü de sağanak şeklinde devam etmesi, Cuma günü parçalı bulutlu havanın ardından bölgemizin cumartesi günü de sağanak yağışın etkisi altında kalacağı bekleniyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30