22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.4°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1013 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - BKB
Nem : 74%
canlı izle
BOĞALAR BODRUM'DA GÜREŞTİ
Tarih: 06/08/2017
Kaynak: DHA
BOĞALAR BODRUM'DA GÜREŞTİ
Bodrum'da bu yıl 2'ncisi düzenlenen Bodrum Karaova Boğa Güreşleri Festivali, 110 boğanın katılımıyla yapıldı. Kıyasıya mücadale veren boğaların zaman zaman tel örgüleri devirip, izleyicilerin arasına dalması sonucu 4 kişi yaralandı. Bodrumlu hayvanseverlerin tepki gösterdiği ve iptal edilmesi için imza toplayarak dilekçe verdiği etkinlik tepkilere rağmen gerçekleştirildi.

Bodrum'un Gölbaşı ve Karaova Mahallesi Muhtarlıkları tarafından Mumcular Arenası'nda düzenlenen 2'nci Bodrum Karaova Boğa Güreşleri Festivali'ne 40 dereceyi bulan sıcak havaya rağmen ilgi büyük oldu. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu'nun da aralarında bulunduğu yaklaşık 4 bin kişinin izlediği güreşlere baş, baş üstü, baş altı, büyük orta, küçük orta, büyük ayak, küçük ayak, deste ve tozkoparan kategorilerinde Muğla, İzmir , Denizli, Antalya ve Aydın'dan getirilen 100 namlı boğa katıldı.

DALLAS DA VARDI OSCAR DA

Güreşler kadar boğaların isimleri de dikkat çekti. Dallas, Oscar, Çengel, Erbey, Hasırcı, Beyoğlu, Mazot, Son Darbe, Filinta, Kocakurt, Dembaba, Ronaldo, Kaptan Kirk, Karakartal, Yanardağ, Efe, Cesur, Son Kartal ve Korateş isimli boğalar yaptıkları mücadele ile odak haline geldi. Baş cazgırlığını Hakan Demirtaş'ın yaptığı güreşlerde bazı boğalar güreşmek istemeyerek sahiplerine zor anlar yaşattı. Bazı boğalar da dakikalarca süren güreşlerde yenişemedi. Rakibinden kaçan bazı boğalar tel örgüleri devirip, seyircilerin arasına daldı. Boğa sahipleri ve yardımcılarının da aralarında bulunduğu 4 kişi hafif yaralandı, ambulansta ayakta tedavileri yapıldı. Bazı vatandaşlar ise direklerin tepelerine çıkarak öfkeli boğalardan korunmaya çalıştı. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu "Mumcular bölgesi tarım ve hayvancılığımızın yoğun olduğu bir bölge. 2 yıldır bu festivali düzenleyerek hem vatandaşlarımızın kaynaşmasını, hem de bölgemizde yetişen boğaların tanıtılmasının ve tanınmasını amaçlıyoruz. Yörenin geleneği, kültürü olan  festivale ilgi büyük oldu" dedi.

Güreşleri kazanan boğaların sahiplerine 4 bin ile 300 lira arasında değişen para ve yemle ödüllendirildi.


Muhabir: Yaşar ANTER
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Osman Hep Yenice
07/08/2017
Yine Belediye Desteği
Sayın Taner Uslu yine destek vermiş Bodrum Belediyesi. Aferin size. insanları kaynaştırmakmış olay. Sosyal aktivite anlayışınız bu ne de olsa. Ya Deve Güresi ya Boğa Güreşi. Seneye emin ol düzenletmeyeceğiz. Ha bu arada CHP'ye Bodrum'da ne yazık ki bir daha oy yok. Halktan uzak, Atatürk'ün partisini ne hale getirdiniz YAZIK!!!

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30