12°
Hava Durumu
Hissedilen : 12.3°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1005 hPa
Ruzgar : 1.0 Km/S - Dogu
Nem : 79%
canlı izle
GÜRCAN'IN HAYALİ GERÇEK OLUYOR...
Tarih: 06/12/2017
Kaynak: Kent Haber
GÜRCAN'IN HAYALİ GERÇEK OLUYOR...
Bodrum Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında, Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi'nin verdiği önerge kabul edilerek, Bodrum Şehir Tiyatrosu kurulmasına karar verildi.

Sekiz gündem maddesi ile toplanan Bodrum Belediye Meclisi, 8. Madde olan "Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’nin “Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu” kurulmasına ilişkin talebinin görüşülmesi"ni oy birliği ile kabul edildi. Aralık 2014'de kurulan Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi bünyesinde oluşan Sahne Sanatları Çalışma Grubu, Tiyatro Sanatçısı Alev Gürcan'ın öncülüğünde faaliyetlerini sürdürüyordu. 20 Ağustos 2016'da Gürcan'ın geçirdiği trafik kazası sonunda hayata veda etmesi üzerine, bu kez Tiyatro Sanat Yönetmeni ve Şehir Tiyatroları Sanatçısı Hüseyin Akşen'in öncülüğünde devam etti. Hüseyin Akşen aynı zamanda, Kültür Sanat Meclisi'nin eştemsilciliğini heykel sanatçısı Ender Güzey'in ayrılması ile birlikte Nuran Yüksel ile beraber yürüttü.

DÜĞÜN YA DA DAVUL...

Alev Gürcan'ın rol aldığı "Düğün ya da Davul" adlı tiyatro gösterisi, Bodrum Belediyesi'nin destekleri ile Kültür Sanat Meclisi Sahne Sanatları tarafından sahneye konularak büyük beğeni toplamıştı. Gürcan'ın Herodot Kültür Merkezi'nde yapılan cenaze töreninde, Bodrum Kent Konseyi üyesi ve Kültür Sanat Meclisi koordinatörü Rezzan Şebin yaptığı konuşmada, Gürcan'ın gerçekleştirmeyi hayal ettiği şehir tiyatrosunun ve çabalarının meclis olarak sürdürücüsü olacaklarına dair söz vermişti.

Bodrum Kent Konseyi kültür Sanat Meclisi adına Hüseyin Akşen geçtiğimiz günlerde, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'la yaptığı görüşmeler doğrultusunda, belediye meclisine "Bodrum Şehir Tiyatrosu" kurulması için dilekçe vermişti. Meclis gündemine alınan öneri bugün yapılan oylamada oy birliği ile kabul edilerek, Bodrum sanat hayatı için çok önemli bir adım atılmış oldu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)