11 Ayda 1 Milyon Metre Kulaç Attı

Bodrum’da yaşayan 64 yaşındaki mimar Engin Çolpan, 11 ayda 1 milyon metre kulaç atarak gençlere adeta taş çıkarttı. Bir Milyon yüzücüsünün bu etkinliği LÖSEV için de destek olacak.

11 Ayda 1 Milyon Metre Kulaç Attı

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Master Yüzme Takımı sporcusu 64 yaşındaki Engin Çolpan, 1 Ocak 2020 günü koyduğu yılda 1 milyon metre kulaç hedefine 1 ay erken ulaştı. Yılbaşından bu yana soğuk sıcak dinlemeden hemen hemen her gün düzenli bir şekilde yüzerek hedefine ulaşan Çolpan’ı son metrelerinde takım arkadaşları da yalnız bırakmadı.

1 Milyon metreyi Ortakent Koyunda takım arkadaşları ve çocuklarıyla birlikte yüzerek tamamlayan Engin Çolpan, bugüne kadar kazandığı madalyaları da çocuklara armağan etti.

Engin Çolpan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bir milyonu bir parça geçmişiz. Biz takım olarak bütün arkadaşlarım sporu bir hayat biçimi olarak görüyoruz ve bunun yaygınlaşması için bu etkinliği düzenledik, bir milyon metre etkinliğini. Önümüzdeki yıllarda bir milyon metrelere devam edeceğiz. İnşallah bize katılanlar olur. Bodrum’da yaygınlaşır, Muğla’da yaygınlaşır, Türkiye’de yaygınlaşır. Tekrar ifade etmek istiyorum ki, sağlam kafa ve sağlam ruh salam vücutta bulunur. Bu sözde kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ü de anmış oluyoruz, minnetle.”

Çolpan’ın bu başarısı LÖSEV’e de bir bağış kampanyasına dönüştü. LÖSEV’in internet sitesi üzerinden milyon yüzücüler başlığında açılan bağış bölümünde toplanan yardımlarla da destek olunabiliyor.

Takım Sporcusu Defne Arcan ise LÖSEV kampanyası hakkında şu bilgileri verdi:

“Hepimiz için büyük bir motivasyon oldu. Herkese motivasyon olması için bir kampanya da başlattık. LÖSEV’in özel günlerine girip bu kampanya, milyon yüzüler kampanyasına destek olabilirsiniz. Hem bize motivasyon olur hem de LÖSEV’e destek olmuş olursunuz.”