18 Yaşında Ama 80 Suç Kaydı Var!..

80 ayrı hırsızlıktan suç kaydı bulunan 18 yaşındaki azılı hırsız son işinde yakayı ele verdi. Rus turistlerin kaldığı villada soygun yapan hırsız, önce güvenlik kameralarına sonra polislere yakalandı.

18 Yaşında Ama 80 Suç Kaydı Var!..

25 Eylül gecesi Umurça Mahallesindeki bir devre mülkte tatillerini geçiren 4 Rus uyruklu turist sabah uyandıklarında telefon, laptop, cüzdan, saat ve arabalarını yerlerinde bulamayınca hemen polise başvurdu.

Soruşturmayı yürüten Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro amirliği ekipleri, çevredeki güvenlik kamera görüntülerinden ve çalınan telefonlardaki uygulamadan (apple watch) faydalanarak, aynı gün içerisinde, hırsızın Gümbet Mahallesi’ndeki bir otelde olduğunu belirledi. 

18 yaşında yaklaşık 80 ayrı hırsızlıktan suç kaydı bulunduğu öğrenilen zanlı, çalınan eşyalar ve otomobil ile birlikte ele geçirildi. O.A. isimli hırsızın kaldığı otele de çalıntı motosikletle geldiği belirlendi. Gözaltı işlemleri sonrası adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı. 

Eşyalarına kavuşan Rus misafirlerin ise tatillerine Kuşadası’nda devam ettikleri öğrenildi. 

Öte yandan şahsın Bodrum’dan 2 motosiklet, 1 elektrikli bisiklet, 1 bisiklet, 1 cep telefonu, Milas’ta 1 evden hırsızlık, 1 araç hırsızlığı, 2 bisiklet hırsızlığı, Sakarya ve İstanbul illerinde evden hırsızlık ve oto hırsızlığı gibi suç kayıtları olduğu öğrenildi. Şahsın, toplamda 80 ayrı hırsızlıktan suç kaydı olduğu tespit edildi. 

Rus turistlerin Bodrum’daki konaklama işlemlerini yapan Turizmci Fırat Dinç, gazetecilere yaptığı açıklamada yaşanan olayla ilgili şunları söyledi; 

“Rus misafirlerimiz bizi tercih etmişlerdi. Bodrum merkezde kalıyorlardı, bizim villalarımızdan birinde. Geceleyin bir hırsızlık olayı yaşandı. Ziynet eşyaları, para, laptoplar çalındı. Ayrıca da yine aynı şekilde arabanın anahtarını da alarak araba da çalındı. Hırsızlık sabahleyin fark edildi. Sağolsun Asayiş Şube hemen müdahale etti. Gün içinde biz de onlara elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. Sabah saatlerinde başlayan kovalamaca, öğlen saatlerinde 3-4 saatlik bir kovalamacanın ardından son buldu. Öğleden sonra 5 gibi hem çalınan tüm eşyalar eksiksiz Asayiş Şube sayesinde bulundu, hem de bu işi yapan hırsız da yine aynı şekilde ekipler tarafından yakalandı. Rus misafirler şu anda tatillerine devam ediyorlar. Hem bize hem de Türk Polisine çok teşekkür ettiler. Şu an kendileri Kuşadası’na doğru devam ediyorlar. Hiçbir şekilde morallerini bozmadılar, tatillerini yine Türkiye’de geçireceklerini ifade ettiler.”