2 Ülkeden Turlar Başladı

Dünya’nın en büyük turizm şirketi TUI, 1 Mayıs’ta Ukrayna Kiev’den, 2 Mayıs’ta Polonya Varşova ve Katoviçe’den sezonun ilk yolcularını Milas-Bodrum Havalimanına getirdi.

2 Ülkeden Turlar Başladı

Milas- Bodrum Havalimanı TAV Havalimanı işletmeleri ekipleri tarafından uçaklar gelmeden önce hijyen kurallarına uygun olarak her yer dezenfekte edildi. Turistler yarımadanın farklı bölgelerinde yer alan; Be Premium, Vogue, Samara, Duja, Voyage Torba, Zeytinada, Kefaluka, Tiana Beach gibi çeşitli otellerde konaklamaya başladı.  Aktivite, tur ve transferlerinde Covid-19 tedbirlerini sıkı uygulayan firmanın önümüzdeki günlerde İngiltere, Hollanda, Belçika, Almanya, İsviçre ve Rusya’dan da yolcu gelişleri gerçekleştirmesi bekleniyor.

Tam kapanmanın olduğu bugünlerde Polonya’dan 2 ve Ukrayna'dan 1 uçak gelmesi ise umut verdi. Gelen turistlerin bir kısmının yedi gün, diğer kısmının ise Bodrum’da 14 gün konaklayacağı öğrenildi.

TUI’nin Polonya’dan şu an için haftada 1 gün iki uçak, Ukrayna'dan ise, 15 Mayıs'a kadar üç günde bir uçak geleceği, 15'inden sonra da uçak seferlerinin her gün şeklinde devam edeceği alınan bilgiler arasında yer alıyor. Önümüzdeki haftalarda Bodrum’a yurt dışından uçakla gelen turist sayısının artması bekleniyor.

Bodrum’a gelen turistler için pandemi nedeniyle aktivite turları yerine Efes, Dalyan, Pamukkale, Stratonikea gibi kültür turları planlandığı ifade edildi.