3 TEKNENİN MOTORUNU ÇALDILAR!

Torba Mahallesi’nde bağlı bulunan 3 teknenin motoru kimliği henüz belirlenemeyen...

3 TEKNENİN MOTORUNU ÇALDILAR!
Torba Mahallesi’nde bağlı bulunan 3 teknenin motoru kimliği henüz belirlenemeyen 2 kişi tarafından çalındı. Polis, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Olay geçen Cuma günü yaşandı. Torba Limanı’nda bağlı bulunan 5 metrelik “Cömert” isimli tekne, 4 metrelik Zodyak bot ve 15 metrelik tur teknesindeki motorlar, kimliği belirsiz kişilerce çalındı. Cuma gecesi yaşanan fırtına ve yağmura aldırmadan limana gelen 2 kişi, gece yarısından sonra ilk olarak motorların vidalarını gevşettiler. Bir saat sonra bölgeye tekrar gelen 2 kişi, bu sefer vidalarını gevşettikleri motorları alıp götürdüler. O anlar, güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Pazartesi günü limana gelen tekne sahipleri ise motorları yerinde göremeyince şok yaşadı. Ardından durumu polis ekiplerine bildirdiler.

“Cömert” isimli teknesinden 20 beygirlik motoru çalınan Nurettin Cömert, “3 tane teknenin motorunu götürdüler. 00.40 vidalarını gevşetmişler. 1 saat sonra da tekne motorlarını götürmüşler. Biz durumu Pazartesi günü fark ettik. Göçmen kaçakçılığı yapmak için çalındığını tahmin ediyoruz.” dedi.

Polis ekipleri, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.