Bodrum'da 4 Mekan Daha Kapatıldı!..

Bodrum’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uymadığı tespit edilen 4 işletmenin faaliyeti süresiz durduruldu. Pandemi süreci boyunca yapılan denetimlerde, kurallara uymayan kişi ve işletmelere yaklaşık 700 bin Lira idari para cezası kesildiği öğrenildi.

Bodrum'da 4 Mekan Daha Kapatıldı!..

Bodrum Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bordum Belediyesi ekipleri, Kovid-19 tedbirleri kapsamında ilçede denetimlerini sürdürdü. Ekipler, Gümbet Mahallesi Adnan Menderes Caddesi’nde faaliyet gösteren 4 restoran-kafe işletmesinde fiziki mesafeye uyulmadığı, ruhsata aykırı faaliyet gösterildiği, salgın yönetimi ve çalışma rehberi kurallarına aykırı davranıldığını tespit etti.

Bu kapsamda zabıta ekipleri Dream Lounge, Yates, Gossip Bar ve Radio Pub isimli 4 işletmenin faaliyetlerini süresiz durdurarak, işletmeler mühürlendi.

İşletme sahipleri ve çalışanları ise kötü geçen turizm sezonunda faaliyetlerinin durdurulmasını kendilerinin ekonomik olarak olumsuz etkileyeceğini söyledi. 

Bodrum Kaymakamlığından yapılan açıklama, tüm uyarılara rağmen alınan tedbirlere riayet etmeyen, toplum sağlığını tehdit eden kişi ve işletmelere izin verilmeyeceği belirtildi. Emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve zabıtadan oluşan ekiplerin denetimlerini sürdürdüğü kaydedilen açıklamada, "İlçede iş yeri, toplu taşıma aracı, pazar yeri ile açık alanlar olmak üzere yaklaşık 13 bin noktada denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde kurallara uymayan kişi ve işletmelere yaklaşık 700 bin lira idari para cezası uygulandı" ifadeleri kullanıldı.