Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-29" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-29 05:32:58' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-29 05:32:58' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=497checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-29" and view_hour=05 and campaign_id=497update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1658169

50. SANAT SERGİSİNİ BODRUM’DA AÇTI

Ressam ve çocuk kitapları yazarı Can Göknil 50’nci sanat yılında Bodrum’da bir sergi...

50. SANAT SERGİSİNİ BODRUM’DA AÇTI
Ressam ve çocuk kitapları yazarı Can Göknil 50’nci sanat yılında Bodrum’da bir sergi açtı.

Türkiye’de ve yurtdışındaki çeşitli koleksiyonlarda yapıtları bulunan Can Göknil, Oasis Nurol Sanat Galerisi’ne ‘’50. Sanat Yılı Sergisi ‘’ni açtı. Sergiye özellikle Bodrum’daki üniversite öğrencileri ilgi gösterdi.

Katılımcılar Göknil’in ahşap üzerine resimlerden oluşan 37 eserini yakından incelediler. Resimlerini çocuk hikayelerinden yola çıkarakarak yapan Can Göknil, hali hazırda iki tane çocuk kitabı yazıyor. Kokteylle açılan serginin açılışına Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Turgut ile Oasis Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Mazhar Vardar da katıldı.

Eserler hakkında görüşlerini Kent Haber’le paylaşan Prof. Dr. Erol Turgut, Can Göknil’in resimlemelerinin özgünlüğüne işaret ederek şunları söyledi:

“Hem özgün, tek, eşsiz, hem de bir konu resimlemesi gibi duruyorlar. Hem bir resim gibiler hem de illustratif bir düş dünyayı düş evrenin yansıttıklarını ben burada görüyorum. Can Göknil’in figürlerini tam anlamıyla kendi düş dünyası içinde yoğurduğunu, onları tekrar kendi dilinde özgün ve bizi içine alan bir biçimde ifade ettiğini görüyoruz. Gerçekten inanılmaz denilebilecek bir sergi ve Bodrumlular için bir şans. Büyük şehirlerde gördüğümüz kalitede bir serginin buraya gelmesinin Bodrumlular farkına varmalı ve bu sergiyi ziyaret etmeliler. “

Serginin 29 Nisan'a kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebileceği belirtildi.

CAN GÖKNİL KİMDİR'

1945 Ankara’da doğdu. Lise yıllarında Robert Koleji’nde özel resim dersleriyle sanata adım atan Can Göknil, Amerika’da 1968’de Knox College Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldu. 1969’da The City College of The City University of New York’da, Resim Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisans yaptı.

1971’den günümüze dek Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), New York First National City Bank, Lynn Kottler ve Total Media galerilerinde, ülkemizde Melda Kaptana, Amerikan Kültür Merkezi, Baraz, Taksim, Lebriz, Urart, Kile, Artisan, Garanti Sanat, PG Art, Selvin, Apel, Siyah Beyaz, Yapı Kredi Kazım Taşkent ve Milli Reasürans sanat galerilerinde kişisel sergiler düzenledi ve çeşitli karma sergilere katıldı.

1967 Illinois’de, Bender Exhibit’de İkincilik Ödülü, 8. DYO Resim Yarışması’nda Jüri Özel Onörü, Günümüz Sanatçıları 5. İstanbul Sergisi’nde Jüri Onur Ödülü’nü alan sanatçı, 9 DYO Resim Yarışması’nda Mansiyon kazandı.1984-88 yılları arasında suluboya çalışmalarını “4 Kadın Sanatçı” adı altında Amerika ve Kanada’nın çeşitli kentlerinde sergiledi.

1999 yılında Gabrovo Bienali’nin birincilik ödülü-Altın Aesop Can Göknil’e verildi.
2001 Bienali’nde sanatçının Gabrovo Mizah Müzesi’nde kişisel sergisi düzenlendi.
Çalışmalarını İstanbul’da sürdüren sanatçı resimlerinin yanısıra çocuk kitapları yazıyor ve resimliyor. Sanatçının Londra’da Victoria ve Albert Müzesi’nde, San Marino’da Museo d’Arte Moderna’da, Tokyo’da Chihiro Müzesi’nde, New York’da Schenectady Müzesi, Bulgaristan’da Gabrovo Mizah Müzesi’nde ve ülkemizde çeşitli koleksiyonlarda yapıtları bulunmaktadır.