SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-31" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-31 17:05:34' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-31 17:05:34' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=453checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-31" and view_hour=17 and campaign_id=453update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1660300

6. BİTEZ MANDALİNA FESTİVALİ SONA ERDİ

Bodrum’da düzenlenen ''6. Bitez Mandalina Festivali'' sona erdi. Bitez beldesinde...

6. BİTEZ MANDALİNA FESTİVALİ SONA ERDİ
Bodrum’da düzenlenen ''6. Bitez Mandalina Festivali'' sona erdi.

Bitez beldesinde düzenlenen festivalin son gününde ''mandalina kasası yapma'' yarışması düzenlendi, halk oyunları gösterileri sunuldu ve mandalinadan yapılan ürünler tanıtıldı.

Festival kapsamında üzerlerine kasalarla mandalina yüklenen develer caddede gezdirildi.

Develerin gezintisi sırasında zaman zaman trafikte aksama yaşandı. Bodrum Turunçgil Üreticileri Birliği'nce açılan stantta Bodrum mandalinasından yapılan mandalina gazozu, mandalina lokumu, mandalina kolonyası ile mandalina kokulu sabunların tanıtımı yapıldı.

Birlik Başkan Vekili İsmail Akpınar, kendisine has kokusu ve aroması olan Bodrum mandalinasının ekonomik değerini korumak için çalıştıklarını ifade ederek, ''Mandalinanın önce gazozunu yapmıştık.

Daha sonra lokumunu, kolonyasını ve reçelini ürettik. Bir tesis kurduk ve tesiste mandalinamızı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz'' dedi.

Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez ise festivale destek veren herkese teşekkür etti.

Festivali Bodrum mandalinasını yaşatmak ve tanıtımını yapmak için düzenlediklerini belirten Başkan Çömez, ''Biz Bodrum mandalinasının hakettiği değeri bulmasını istiyoruz. Beldemizde çok güzel mandalina bahçeleri var. Ancak bu bahçeler ekonomik değerlerini yitirdiği için yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.
Buranın halkı geçmiş yıllarda mandalina üreticiliği yaparken evini geçindiriyordu. Turizm geliştikten sonra maalesef bahçelerde özelliğini yitirdi'' diye konuştu.

Yerel sanatçıların sahne aldığı festival, ''mandalina kasası yapma'' yarışmasında dereceye girenler ile festivale katkı verenlere teşekkür plaketlerinin sunulmasıyla sona erdi.