SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 18:44:02' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 18:44:02' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=329checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=18 and campaign_id=329update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661147

9 ŞUBAT DÜNYA SİGARA BIRAKMA GÜNÜ

9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü'nde Bodrum sokaklarında Kent Haber olarak bir...

9 ŞUBAT DÜNYA SİGARA BIRAKMA GÜNÜ
9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü'nde Bodrum sokaklarında Kent Haber olarak bir çok kişiye mikrofon uzattık.

Sigara içiyormusunuz' sorusuna cevaplar genelde aynıydı. Bir çok kişi hayatında en az bir kere sigara içiyor.

Yapılan araştırmalarda ülkemizde sigara nedeniyle yılda 120 bin kişi günde ise 300 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Bir başka deyişle 6 saniyede bir kişi ülkemizde sigara nedeniyle hayatını kaybediyor. Dünyada ise sigara nedeniyle her yıl 6 milyon kişi yaşamını yitiriyor. Bunların yüzde 10'u ise pasif içicilik nedeniyle ölüyor. Sigara nedeniyle meydana gelen ölüm olayları yüzde 80'i düşük ve orta gelirli ülkelerde yaşanıyor.

Sigara bırakmak isteyenlerin sağlam bir iradeye sahip olmaları gerektiğini söyleyen Musa Gürlü, " İradeye sahip olanlar bırakır bu sigarayı ben ilaçla bırakılacağını sanmıyorum. Bırakmak için iyi bir iradeye sahip olmak gerekiyor" dedi.

Sigarayı 30 sene önce bıraktığını söyleyen Macit Cumalı ise şunları söyledi:

"30 sene önce bıraktım. İyikide bırakmışım. Bırakmak isteyenler yeterki istesinler rahatlıkla bırakabilirler. İçtiğim zaman başım dönüyordu kendime zarar verdiğimi düşündüm ve bıraktım" dedi.

Zekariye Özdaş isimli bir taksi şoförü ise, " Ben sigarayı ara ara bıraktım. Şimdi tek tük içiyorum ama bırakmak istiyorum. Bir yıldır içiyorum. Çok tiryaki değilim ama hiç içmemek en doğrusu. Bırakmak isteyenler önce zihinlerinde bırakmalı isteyen bırakır" diye konuştu.