Acentanın Son Sahibi Köçek Çıktı!

Yetkisi olmadığı halde Bodrum ve Seferihisar’daki iki otelin isimlerini kullanarak yüzlerce aileye tatil satan acentenin sahibi sırra kadem bastı. Hakkında onlarca icra takibi başlatılan acente iki ay önce el değiştirdi. TÜRSAB üyesi acentenin yeni sahibi, düğünlerde köçeklik yapan Kasım Cesaretli çıktı. İcralık acentenin kendisine ait olduğunu bilmediğini öne süren Cesaretli “Evim kira, sigortam bile yok. Acente nedir bilmem. 2 yıl önce içkili bir ortamda boş bir kâğıda imza atmıştım. O imzanın bugün kullanıldığını tahmin ediyorum” diye konuştu.

Acentanın Son Sahibi Köçek Çıktı!

Önceki gün bazı ulusal basın organlarında yer alan bir haberde, yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce tatilcinin mağdur edildiği gündeme getirilmişti. Olay ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Bodrum'daki otelin 31 Ekim 2019 tarihinde satış-pazarlama yetkisini iptal ettiğini noter kanalıyla bildirmesine ve iptal ile ilgili TÜRSAB'a bilgilendirme yapılmasına rağmen, yüzlerce aileye 5 bin TL’den başlayıp 40 bin TL’ye kadar değişen tutarlarda tatil paketleri satarak ödemelerini alan, ardından da patronu ortadan kaybolan Arel Organizasyon Danışmanlık Turizm isimli şirket ile ilgili ilginç bilgilere ulaşıldı.

TEK BİLDİĞİM KÖÇEKLİK!..

Antalya Muratpaşa’daki ofisi birkaç ay önce boşaltılan Arel Organizasyon iki ay önce el değiştirdi. Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre şirketin sahibi Taner Aydın, sahibi olduğu yüzde 100 hisseyi, Kasım Cesaretli’ye devretmiş görünüyor. Gazetecilere konuşan Cesaretli, Arel isimli bir şirket ismini ilk kez duyduğunu öne sürerek şunları kaydetti: “Ben 46 yaşındayım. 14 yaşımdan beri düğünlerde, baba mesleği köçeklik yapıyorum. Ankara’da yaşıyorum. Ancak Türkiye’nin hemen her tarafına ekip olarak gideriz. Tek bildiğim iş de bu. Yaşadığım ev kira, sigortam dahi yok. Bu firmanın bana ait olduğundan haberim yok. Bunu ilk kez sizden duyuyorum. Şirketin sahibi Taner Aydın’ı, yıllar önce Antalya’ya bir organizasyon için gittiğimizde tanıdım. Bir keresinde de, yoğun alkol aldık. O günü hatırlıyorum. Bana, boş bir evraka imza attırdı. Şimdi daha iyi anlıyorum nedenini. Maalesef ben de, kafam dumanlıyken imzaladım. O gün attığım imzanın, bugünkü şirket devrinde kullanıldığını düşünüyorum.”

DEVİRDEN HABERİM YOK

Taner Aydın ile en son 1 yıl önce görüştüğünü öne süren Cesaretli "Şirketi devralmam için benim de notere, ticaret odasına gitmem gerekir. Ancak bunların hiçbiri olmadı. Dahası benim şirket alacak param da yok ki. Korona nedeni ile düğünler de olmuyor zaten. İyici perişan olduk. Şimdi bu şirkete yönelik haciz vs yapılırsa, yapacak hiçbir şeyim yok. Çünkü bir lira dahi ödeme gücüm olmaz. En kötü ihtimal cezaevine girerim” diye konuştu. Cesaretli, şirket devrinde sahtecilik yapıldığını iddia ederken Av. Erkan Akkuş ise, “Ortada büyük bir sahtecilik var. Müvekkil, günlük yaşamını zor idame ettiriyor. Sorumlulardan şikâyetçi olacağız” diye konuştu.

ÇOK SAYIDA KİŞİYİ MAĞDUR ETTİ

Edinilen bilgilere göre Arel Organizasyon’un yetkisi olmadığı halde tatil satışı yaptığı ortaya çıkan 2 otelden biri Bodrum Gündoğan'da diğeri ise İzmir Seferihisar’da. İki otel için yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda kişiye tatil satıldığı öğrenildi. Otel sahiplerinin de Arel Organizasyon hakkında yargı yolunu işlettikleri öğrenildi. 

TABELA ŞİRKETE ÇOK SAYIDA İCRA TAKİBİ

Antalya Muratpaşa’daki ofisi kapatılan acente hakkında çok sayıda alacaklının icra takibi başlattığı öğrenildi. Anılan takiplerden biri Bodrum'da faaliyet gösteren otelin bağlı olduğu Koç Tarımsal Ürünler Turizm AŞ adına yapıldı. Hakkında TÜRSAB’da da şikâyetin olduğu Arel ismi acentenin sahibi Taner Aydın’a ulaşılamazken, tatil satışı yaptığı Tatilal.com ve İslamitatilal.com isimli sitelerin ise halen aktif olduğu anlaşıldı.