ADD'nin Cumhuriyet Festivali Başladı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bodrum Şubesi tarafından 28-29-30 Ekim tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı Bodrum Girişimci ve Üreten Kadınlar Festivali başladı.

ADD'nin Cumhuriyet Festivali Başladı

Festival, Oasis Bodrum fuaye alanındaki Atatürk Fotoğrafları Sergisi’nin açılışı ile başladı. Açılışa katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, açılış kurdelesi ve kutlama pastasını dernek yönetimi ile birlikte kesti. Açılış programında Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Esma Asya Aküzüm piyano dinletisi sundu. 

ADD Bodrum Şube Başkanı Ümit Baltutan, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Festivalimizin açılışını Belediye Başkanımız Ahmet Aras, Sözcü Gazetesi’nden Serpil Yılmaz ve derneğimizin Genel Başkan Yardımcısı ve Kültür Sanat Kurulu üyemiz Utku Erişik’in katkıları ile açıyoruz. Biz Oasis’in bugünden başlayarak 3 günlük bir festival düzenliyoruz. Festivalimizde çeşitli etkinlikler var.”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise Atatürkçü Düşünce Derneği’nin etkinliklerine her zaman destek verdiklerini ifade ederek şöyle dedi:

“Derneğimizin çalışmaları son bir yılda çok ciddi bir ivme kaydetti. Yeni yönetimle beraber çok büyük bir enerji ve sinerji ile işbirliği kültürü ve iradesiyle çok önemli çalışmalara imza atıyorlar. Ben kendilerini kutluyorum. Atatürk’ün fikirlerinin, ilke ve inkılaplarının gelecek nesillere taşınması için çok önemli bir iş yapıyorlar. Biz de sonuna kadar derneğimize destek olmaya söz veriyoruz. Ben de zaten derneğin bir üyesiyim.”

Açılış programında Sözcü Gazetesi’nden Serpil Yılmaz ve Derneğin Genel Başkan Yardımcısı Utku Erişik de bir konuşma yaptı. 

Oasis’te 29 ve 30 Ekim tarihlerinde öğleden sonra gerçekleştirilecek festival çerçevesinde şehitler anısına lokma ikramı, panel, dans gösterileri şiir ve müzik dinletileri yapılacak. Ayrıca üretici kadınlar ürettiklerin stantlarda satışa sunacak.