Aşınızı Oldunuz mu?

Türkiye'de 14 Ocak'ta ülke genelinde başlatılan aşılama çalışmaları devam ederken, Şubat ayı başlarında aşı hakkı tanınan ve randevularını alan 65 yaş üstü kişiler, belirlenen sağlık kuruluşlarında aşılarını olmaya devam ediyor. Yetkililer 65 yaş üstü vatandaşları aşı konusunda hassas olmaları yönünde uyardı.

Aşınızı Oldunuz mu?

Sağlık çalışanlarının aşılama işlemlerinin tamamlanmasının ardından yaş kriterine göre aşılama dönemi geçtiğimiz ay başlamıştı. 85 yaş üstü ve 75 yaş üstü aşılamalarında sona gelinmesiyle birlikte 65 yaş üstü vatandaşların aşılamaları sürüyor. Bodrum İlçe Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili bir açıklama yayımlayarak 65 yaş üstü vatandaşları salgından korunmak için aşılarını yaptırmaya davet etti. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"65 yaş üzeri vatandaşlarımız artık koronadan kalıcı olarak korunabilirsiniz. 28 gün arayla iki doz aşınızı olunuz. Sinovac aşısının FAZ III sonuçlarına göre; kullandığımız aşı her 100 kişiden 83,5’inde etkili. Hastaneye yatış ihtiyacını da tamamen ortadan kaldırıyor. Ayrıca aşı olan kişi virüse yakalansa bile hafif geçiriyor. 

Bodrum İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak, 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın aşılanması için yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bu doğrultuda amacımız vatandaşlarımızın yüzde 80’den fazlasını koronavirüse karşı aşılamak ve korumak. Aşılama çalışmaları, Aile Sağlığı Merkezleri, Bodrum Devlet Hastanesi ve Bodrum İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün gezici ekiplerince ciddi bir şekilde sürdürülmekte. 

65 yaş üzeri vatandaşlarımız 182 ve MHRS sisteminden randevu alarak aşılarını kolaylıkla ve sıra beklemeden yaptırabilirler. Randevu almada sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız olursa Bodrum İlçe Sağlık Müdürlüğüne mesai saatlerinde ulaşabilirler ve aşılarını yaptırabilirler. Aşılarımız hazır sizleri bekliyoruz."