Bağımsız Aday Oluyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bodrum Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu yapan Volkan İlgüz, Bağımsız Bodrum Belediye Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

Bağımsız Aday Oluyor

CHP’de aday adaylığı başvurusu yapan başvurusu yapan 24 isim arasında yer alan Volkan İlgüz, Tamer Mandalinci’nin aday olarak açıklanmasının ardından partiden istifa edeceğini bildirmişti. İlçe Başkanı Tuna Işın ile yaptığı görüşme sonrası istifadan vazgeçen Volkan İlgüz, sürpriz bir karar alarak Bağımsız Bodrum Belediye Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

Bugün yazılı bir açıklama yapan İlgüz, bağımsız aday olma sürecini şu sözlerle anlattı;

“Bir süre önce siz değerli Bodrumlulara hizmetkar olmak üzere üyesi olmaktan büyük şeref duyduğum Cumhuriyet Halk partisinden Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı oldum.  Benimle birlikte birbirinden kıymetli 23 aday adayı arkadaşımda aynı duygular ile yola çıktı. Ancak sizlerin de bildiğiniz üzere hiç aday adayı bile olmayan bir arkadaşımız 24 adayın emekleri hiçe sayılarak Ahmet Aras'ın isteği üzerine adaylaştırıldı. Aynı haksızlık Muğla Büyükşehir adaylık sürecinde de yaşandı. Ben de tüm bunlara tepki olarak partimden ve parti görevlerimden istifa ettim. İlçe başkanımız Sayın Tuna Işın'ın istifamı kabul etmemesi üzerine partimde kaldım. Bazı şeyleri birlikte düzeltebileceğimize inandım. 

Ancak bu gün geldiğimiz noktada görüyorum ki Genel Merkezimizin halka sırtını dönen bu tavrı karşısında ne kadar çabalarsak çabalayalım mümkün olmayacak. Aslında bu konuda çok teferruatlı bir açıklama yapabilirim ancak kimseyi kırıp dökmek istemiyorum. 

Bodrum'da sokağın sesi olacağım söylemimin arkasında durarak sizlerin sesi ve temsilcisi olmak üzere partiler üstü bir anlayış güderek; sizlerden aldığım güç ile Bağımsız Bodrum Belediye Başkan Adayı olduğumu siz değerli Bodrumlulara saygılarımla arz ederim. 

Hep söylediğim gibi evet arkamda dev holdingler olmayacak, belki billboardlara sırıtan resimlerimi asamayacağım, dev sahneler kuramayacağım ancak toprak ağalığı sistemine başkaldıran bir İnce Mehmet olarak gönüllerinizde olmaya devam edeceğim. 

Bu arada PM sizsiniz, MYK sizsiniz, Genel Başkan sizsiniz, #BAŞKANSENSİNBODRUM diyorum ve yarın itibariyle yola çıkıyorum. En içten saygılarımla.”