Bakan Ersoy’dan Altyapı Açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bakanlık tarafından yürütülen altyapı çalışmaları ile ilgili açıklamalar yaptı.

Bakan Ersoy’dan Altyapı Açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve ilk etabı 250 milyon TL’ye mal olacak İçmeler, Torba, Yalı, Kızılağaç, Çiftlik Bölgesinin altyapı-kanalizasyon projesinde çalışmalar Torba Mahallesi’nde devam ederken altyapı çalışmalarında yaşanan aksaklıklardan dolayı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yüklenici firmaya para cezası kesilmişti. 

Bodrum’da 2 bin 400 yılık lahit kapağının açılış törenine katılan Bakan Ersoy, çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. Bakanlık olarak Bodrum'un arıtma tesisleri ve kanalizasyon sistemlerini de yaptıklarını anlatan Ersoy, yürütülen çalışmaları da incelediğini, hedeflerinin 20 Nisan gibi yerleşim noktalarından çıkarak, asfaltlama çalışması yapmak olduğunu söyledi.

Bakanlık olarak 2022 sezonu başlamadan önce üstlendikleri arıtma bölgelerinin inşaatını bitirme hedefinde olduklarına değinen Ersoy, bir sonraki sezona hazır girmek istediklerini kaydetti.

Bodrum'da bazı işletmelerin sahiline dökülen "beyaz kum" görünümlü mermer tozuyla ilgili konunun çevre konusu olduğunu belirten Ersoy, " Konu doğayla alakalı bir konu. Bununla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız çalışma yapıyor. Bodrum'da gerekli düzenlemeler yapılıyor." dedi.

Ersoy, incelemelerinin ardından bölgeden ayrıldı.