Bakanlıktan Dev Arazi Satışı...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 40 kentteki kamuya ait tam 499 arsayı satışa çıkardığını duyurdu. 21-22 Eylül tarihlerinde açık artırma ile satılacak araziler içerisinde, Muğla'nın çeşitli ilçelerinde 82 parsel bulunuyor. Parsellerin 29 adeti Bodrum sınırları içerisinde.

Bakanlıktan Dev Arazi Satışı...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 40 kentteki 499 arsayı satışa çıkardı. Bakanlık, 499 arsanın 21 ve 22 Eylül tarihlerinde, yüzde 25 peşinat ve 24 ay taksitle satılacağını açıklandı. Bazı kentlerde yeşil alanların da konut alanı olarak satışa çıkarıldığı görülürken turizm bölgelerinde de çok sayıda arazi satılacak. Satılacak 499 arazinin toplam büyüklüğü yaklaşık 5 milyon metrekare. Bu arazi satışlarından devletin en az 2 milyar 700 milyon TL gelir elde edilmesi planlanıyor.

TURİZM BÖLGELERİ

Bakanlık, turizm kenti Muğla’nın Bodrum, Fethiye, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas ve Ula ilçelerinde toplam 82 arazi satacak. Ayrıca, Antalya’nın Döşemealtı, Muratpaşa ve Alanya ilçelerinde de 4 arazi satılacak.

İzmir’în Çeşme, Dikili ve Seferihisar ilçelerinin de arasında yer aldığı birçok ilçesinde de 21 arsanın satılacağı, Aydın’ın ise turizm merkezi olan Didim ve Kuşadası ilçelerinde ise 9 arazinin satılacağı duyuruldu.

EN FAZLA PARSEL MARMARİS VE BODRUM'DA

Öte yandan satış ilanı incelendiğinde Muğla genelinde satılacak 82 parsel içerisinde Marmaris'in 41, Bodrum'un ise 29 ayrı parsel ile ilk iki sırada geldiği görülüyor. Bodrum'un Gölköy Mahallesinde 6, Karakaya'da 1, Ortakent'te 1, Türkbükü'nde 18 ve Yaka Mahallesi'nde 3 parsel açık artırma ile satılacak. 

İhale kapsamında satışa çıkarılacak araziler içerisinde Fethiye'de 3, Köyceğiz'de 1, Menteşe'de 2, Milas'ta 3, Ula'da ise 2 parsel bulunuyor.