BALE FESTİVALİ "CARMEN" İLE DEVAM ETTİ

Uluslararası Bodrum Bale Festivali, "Carmen" adlı bale gösterisiyle devam ediyor.....

BALE FESTİVALİ
Uluslararası Bodrum Bale Festivali, "Carmen" adlı bale gösterisiyle devam ediyor..

Bodrum'da devam eden festival kapsamında, Rusya Federasyonu’ndan gelen Devlet Opera ve Balesi Krasnoyarsk Tiyatrosu, 24 - 25 Temmuz 2015 Cuma ve Cumartesi geceleri iki temsil ile sahneye koyacağı, George Bizet’nin ünlü "Carmen" adlı bale gösterisinin ilk gösterisini sahneledi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Muğla Valiliği ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Bodrum Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen 13. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, birbirinden seçkin eserlerle devam ediyor.

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğinde Rusya Federasyonu'ndan gelen Devlet Opera ve Balesi Krasnoyarsk Tiyatrosu'nun, Sergey Bobrov’un koreografisi ile şekillenen sıra dışı “Carmen”, gösterisi önceki gece ilk temsilinde seyirciyle buluştu. Temsil izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Yaklaşık bin 500 kişinin izlediği festival, 28 Temmuz'da Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek "Hamlet" balesi gösterileriyle devam edecek. 1 Ağustos tarihinde sona erecek festival bale sanatının uluslararası arenada başarılı temsilcilerini misafir etmeye devam edecek.

Bale festivalinde temsiller saat 21:45’te başlıyor. Sanatseverler, festival Biletlerini http://www.bodrumballetfestival.gov.tr ve http://www.biletiva.com adreslerinden ve web sayfasında ilan edilen bilet satış noktalarımızdan temin edebilirler. Festival ile ilgili bilgiler için danışma hatları ise 0539 478 34 13 / 0539 720 34 66.