Başkan Aras’tan Hanutçuluk Uyarısı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, hanutçuluk konusunda sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Ya siz, hanutçuluk adı verilen bu hastalıktan kurtulursunuz, ya da biz dükkanlarınızı mühürleyip sizden kurtuluruz.” dedi.

Başkan Aras’tan Hanutçuluk Uyarısı

Geçtiğimiz günlerde Kaymakamlık ve Bodrum Belediyesi işbirliğinde, turizm sezonunun huzur ve güven ortamında geçmesi için yürütülen çalışmalarda Gümbet Mahallesi'nde hanutçuluk yaptığı tespit edilen bazı işletmeler, 3 gün mühürlenmişti. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hanutçuluk konusunda tekrar uyarılarda bulunarak şu ifadelere yer verdi:

“Şimdi buradan bu hanutçuluk hastalarına seslenmek istiyorum. Arkadaşlar, Bodrum’da bir dükkan kiralamış veya satın almış olmanız, bu dükkanlara bağlamış olduğunuz sermaye ve harcadığınız zaman, size kafanıza göre davranma hakkı tanımaz. Bodrum’a para kazanmak için geldiyseniz bunu, Bodrum’a kaybettirerek yapamazsınız, yapamayacaksınız çünkü biz, buna asla izin vermeyeceğiz. Dükkanlarınızın önünden geçen misafirlerimize sözlü veya temas ederek (maalesef bunu yapanlar da var) müdahale etmeniz halinde dükkanınız mühürlenir. Dolayısıyla ya siz, hanutçuluk adı verilen bu hastalıktan kurtulursunuz, ya da biz dükkanlarınızı mühürleyip sizden kurtuluruz. Uyarmak bizden, karar sizden. Bu konuda anlayış beklemeyin bizden.”