Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-29" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-29 12:02:12' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-29 12:02:12' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=500checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-29" and view_hour=12 and campaign_id=500update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1658443

Başkandan Çarpıcı Kaçak Yapı Paylaşımı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaptığı yazılı açıklamada belediyenin kaçak yapılaşmaya müdahale etmediği eleştirilerine yanıt vererek “Ortada yıkmayan bir belediye yok, yıktırmayan bir süreç var.” dedi.

Başkandan Çarpıcı Kaçak Yapı Paylaşımı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ilçedeki kaçak yapılaşma ve yıkım süreçleri ile ilgili bilgiler aktardı. Bodrum’da yıkım kararı alınmış kaçak yapı sayısının 1810 olduğunu dile getiren Aras, belediye imkanları ile yürütülen yıkım işlerinin birimlerin planlı iş programlarını aksattığını ifade ederek “Bodrum’un her yerindeki kaçak yapılaşma ile olması gerektiği gibi mücadele edebilmemiz için devletimizin; yasal süreçleri hızlandırması, cezaları ağırlaştırması ve yıkım ekibi ile iş makineleri desteği sağlaması, şarttır.” diye konuştu. 

“Bu sabah sizlerle, Bodrum’un en önemli sorunlarından biri olan kaçak yapılaşma ile ilgili bazı gerçekleri paylaşacağım ve böylece sizler, kanun tanımaz Bodrum düşmanları ile hangi koşullarda mücadele ettiğimizi bilmiş olacaksınız.” diyerek sözlerine başlayan Aras, şunları dile getirdi:

“Bugün itibarıyla kısmen veya tamamen yıkım kararı alınmış kaçak yapı sayısı yaklaşık olarak 1810 adet fakat bu yapıların yıkım işlemlerinin gerçekleşmesi, idari ve hukuki süreçler nedeniyle 6- 14 Ay arasındaki bir zamanda mümkün olabilmekte. Yani ortada yıkmayan bir belediye yok, yıktırmayan bir süreç var. 

YIKIMLAR BİRİMLERİNİZİN PLANLI İŞ PROGRAMLARINI AKSATIYOR

Yine bugün itibarıyla, imara aykırı veya kaçak olduğu için mühürlenmiş yapı sayısı, yaklaşık olarak 2962 adet. Bu durumdaki yapılarda mühre rağmen inşaata devam etmenin cezası ise, 6 aydan 3 yıla kadar hapis veya adli para cezası. Bu ceza ise bence, kesinlikle caydırıcı değil fakat, bu gerçeği değiştirmekte bizim yetkimiz dahilinde değil. 650 kilometrekare büyüklüğündeki Bodrum Yarımadası genelindeki kaçak yapılaşma ile mücadele eden Kaçak Yapı ve Kontrol Büromuzdaki personel sayısı; 12 teknik, 12 büro ve 4 zabıta personeli olmak üzere, toplam 29 kişi. Yıkım Büromuzdaki personel sayımız ise 5 teknik ve büro, 1 iş makinesi operatörü olmak üzere toplam 6 kişi. Yıkım İşleri için bünyemizdeki iş makinesi sayısı ise 1 adet. Bu nedenle yıkımlar için mecburen Fen İşleri ve Destek Hizmetleri birimlerimizin iş makineleri de kullanılmakta ve bu durum, birimlerinizin planlı iş programlarını aksatmakta. 

YENİ BİR İMAR AFFI BEKLENTİSİ VAR!

Bu gerçeklerin doğrultusunda, Bodrum’un her yerindeki kaçak yapılaşma ile olması gerektiği gibi mücadele edebilmemiz için devletimizin; yasal süreçleri hızlandırması, cezaları ağırlaştırması ve yıkım ekibi ile iş makineleri desteği sağlaması, şarttır. Ayrıca yaklaşan seçimler öncesinde, “Yeni bir imar affı beklentisi” var. Kaçak yapılaşmanın ödülü haline gelmiş olan bu beklentinin de kesin olarak ortadan kaldırılması şart.

Şerefli polisimizin, memurumuzun, esnafımızın fahiş kiralar nedeniyle sokakta kalma tehlikesi yaşadığı Bodrum’da, haksız kazanç peşinde koşan gözü dönmüşlerin kaçak yapılaşmayla servet sahibi olmaları, bir Bodrumlu olarak en çok beni üzüyor. Mücadele gücümüzün bu sorundan çok daha büyük olması şart.”