Başkanlar Kent Tv'de Soruları Yanıtladı

Kent TV'de canlı olarak yayınlanan Kent Sohbetleri programına konuk olan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras 3,5 saat süren programda gazetecilerin ve izleyicilerin sorularını yanıtladılar.

Başkanlar Kent Tv'de Soruları Yanıtladı

Bodrum’da ihalesi yapılan kanalizasyon yapımı temel atma töreni nedeniyle Bodrum’a gelen Dr. Osman Gürün, Ahmet Aras’la birlikte Kent TV'de ayda bir yayınlanan, Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un moderatörlüğünü yaptığı Kent Sohbetleri programında gazeteciler Alp Arbak, A. Kadir Sevindik, Serdar Gündoğ, Aslı Mercan ve Gülay Userbay’ın sorularına doyurucu yanıtlar verdiler.

İzleyicilerin de çok büyük ilgi gösterdiği programda Muğla ve Bodrum’un turizm ve kırsal gelişim politikaları, Bodrum’un alt yapı sorunları; kanalizasyon, arıtma, dere ıslahı, kıyı ve denizlerin temizliği, su faturaları, su faturalarına yansıtılan katı atık toplama bedelleri, ulaşım ve trafik gibi sorunlar masaya yatırıldı. Bodrum’un kent estetiğinden, çarpık yapılaşmayla mücadeleye; alternatif turizm fırsatlarından, kooperatifleşme ve tarımsal gelişim projelerine kadar tüm sorunların masaya yatırıldığı programda ayrıca sağlık politikaları, kadınlara yönelik projelerle, engelli ve diğer dezavantajlı gruplara yönelik yapılacak hizmetler konuşuldu.

CHP'de il ve ilçe kongrelerine müdahale edildiği yönündeki sorulara, kesinlikle böyle bir şeyin olmadığını söyleyen başkanlar, geçmişin aksine Büyükşehir ile Bodrum Belediyeleri arasında gerek başkanlar, gerekse personel düzeyinde çok uyumlu bir çalışma kültürü geliştiğini belirttiler.

Yaklaşık 3,5 saat süren programı izlemek isteyenler, program kaydını Kent Tv'nin Facebook ve Youtube sayfalarında bulabilirler.

Resmi Facebook Sayfamız; https://www.facebook.com/bodrumkenttv/

Resmi Youtube Sayfamız ; https://www.youtube.com/bodrumkentmedya