SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-31" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-31 06:21:17' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-31 06:21:17' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=453checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-31" and view_hour=06 and campaign_id=453update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1659902

Bilgi'den Bütçe Eleştirisi!

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, son belediye meclis toplantısında alınan kararla, mevcut ekonomik koşullar, enflasyon ile birlikte artan maliyetler nedeniyle Bodrum Belediye bütçesinin 1 Milyar 105 Milyon Liraya çıkarılmasına rağmen yeterince hizmet üretilmediğini gerekçe göstererek eleştirdi.

Bilgi'den Bütçe Eleştirisi!

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, Bodrum Belediyesi’nin 1 milyar 105 milyon lira bütçesi olduğunu, ancak sorunların artarak devam ettiğini söyledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediye bütçesinin yapılan artışla, 1 milyar 105 milyon lira olduğunu açıklamıştı. MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi ise 'dev' olarak tanımladığı bütçeye rağmen, Bodrum’un sorunlarının artarak devam ettiğini, bütçenin bu sorunların çözümü için nasıl planlandığını merak ettiğini söyledi.

Bodrum’da yaşayan vatandaşların bir türlü çözülemeyen sorunlar yüzünden çok mağdur olduğunu söyleyen İbrahim Bilgi; “Bodrum Belediyesi’nin her zaman “paramız yok, devletten yeterli destek alamıyoruz” diye dert yandığını duyuyoruz. Ancak Sayın Aras’ın bizzat açıklamasıyla Bodrum Belediyesi’nin bütçesinin 1 milyar 105 milyon lira olduğunu öğrendik. Büyükşehir’e tabi olan Bodrum için bu rakam gerçekten çok iyi. Ancak buna rağmen sorunlarımız maalesef çok büyük. Bodrum Belediyesi imara açar, suçu bakanlıklara atar, su kesilir suçlu DSİ olur. Yollar bozuk, suçlu Karayollarıdır. Plajlar çok pis, Bodrum Belediyesi’ne göre suçlu vatandaş. 2000’den fazla muazzam çalışan sayısı, 1 milyar 105 milyon gibi dev bir bütçesi olan Bodrum Belediyesi, bugüne kadar Bodrum’un hangi sorununu kalıcı olarak çözmüş, Bodrum’a hangi eseri kazandırmıştır çok merak ediyoruz. Hatta 2022 ya da önümüzdeki yıllar için planlanan bir proje var mı, merak ediyoruz. Zira Bodrum Belediyesi’nden sürekli mazeret işitiyoruz. Bodrumlu artık mazeret değil, insanca yaşamak istiyor” dedi.

ARAS, MEVCUT EKONOMİK KOŞULLAR VE ENFLASYONA DİKKAT ÇEKMİŞTİ...

Öte yandan konuyla ilgili Mart ayı meclis toplantısında madde görüşülürken bir konuşma yapan Başkan Ahmet Aras, mevcut ekonomik koşulların Bodrum Belediyesi’ni de çok zorladığını ifade ederek “Mevcut ekonomik koşullar dolayısıyla bazı kalemlerde ihaleye çıkacak büyüklüğümüz bile kalmadı. Şu anda toplumun tüm kesimlerinde aynı sıkıntı yaşanmakta. Akaryakıt fiyatlarının iki katından daha fazla artmış olması, enerji fiyatlarının neredeyse 3 katına çıkmış olması, personel giderlerinin yeni belirlenen asgari ücret ve bizim onun üzerine yaptığımız toplu sözleşmeler, yine tedarik faaliyetlerinde demir, çelik fiyatlarının artması. Yolla ilgili asfalt, bakım, çimento, beton ihtiyaçları ile ilgili faaliyetler iki kattan daha fazla arttığı için ek bir bütçe yapmak zorunda kaldık. Uzun bir çalışma oldu. Tabi ki birimlerimizin taleplerini istedikleri kadar veremedik. Toplamda 427 milyonluk bir talep oluştu. 718 milyonluk bütçe ile yapılan işleri yapabilmek için ekstra 427 milyon daha koymamız gerekiyordu. Ama biz tabi ki karşılığında gelir göstermek durumundayız. Bunu 228 milyona kadar çıkarabildik.” demişti.

Bodrum Belediyesi'nin Ağustos ayı meclis toplantısında da aynı gerekçelerle ek bütçe talep edilmiş, meclisin onayı ile belediye bütçesine 135 milyon lira ek ödenek eklenerek toplam bütçe 1 Milyar 105 milyon liraya çıkarılmıştı.