BİTEZ KAVŞAĞINDAKİ ÇALIŞMA KISMEN TAMAMLANDI

Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Atatürk Bulvarı üzerinde...

BİTEZ KAVŞAĞINDAKİ ÇALIŞMA KISMEN TAMAMLANDI
Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Atatürk Bulvarı üzerinde yapılan modern kavşak düzenleme çalışmaları kısmende olsa tamamlandı.

Geçtiğimiz Nisan ayı başlarında Atatürk bulvarından başlayan kavşak çalışması Podıum çarşısına kadar olan alanda yapıldı. Ekipler bölgede ilk olarak yol kenarlarında bulunan işletmelerin yol kotunun altında kalmaması için asfalt kesme çalışması yaptı. Konacık-Turgutreis istikametinden Podium çarşısına kadar olan yol kazılarak yeniden asfaltlandı.

Yaklaşık 2 ayda tamamlanan yol birkaç gün önce araç trafiğine açıldı. Yapılan düzenleme ile Bitez kavşağı 40 metre çapında ve modern döner kavşak şeklini aldı. Kavşağın yapılan test ve denemeler sonucunda beklentilere uygun bir şekilde çalıştığı ve uzun yıllar hizmet verebileceği açıklandı.

Öte yandan bölgede aydınlatma ve peyzaj düzenleme çalışmalarına ise devam ediliyor. Kavşakta yapılan çalışmalarda henüz açılmayan Bitez kavşağı istikametine inen yolda ise dolgu çalışmalarına devam ediliyor. Bu çalışmaların yaklaşık 1 hafta içerisinde tamamlanacağı ve açılacağı bildirildi.