Bodrum 200 Dev Tabeladan Temizlendi

Bodrum'da büyük bir görsel kirlilik ve karmaşa yaratan totem ve tabelalar, Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi'nin koordineli çalışmasıyla birer birer kaldırılıyor. Kamuoyundan gelen yerinde çağrıları gündemine alıp uygulayan belediye ekiplerinin çalışmaları tamamladığı bölgelerde kentin kendi dokusunun öne çıkması yapılan işin ne kadar doğru olduğunu da gözler önüne seriyor.

Bodrum 200 Dev Tabeladan Temizlendi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, yıllardan bu yana izin alınmadan ve kontrolsüzce dikilen dev reklam tabelalarını kaldırma çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri, sorumluluk sahasında bulunan Bodrum –Turgutreis karayolu çevresindeki, sözleşmeleri sona eren veya izinsiz dikildiği belirlenen totem ve tabelaları kaldırdı. Bodrum’da sözleşmeleri sona eren veya izinsiz dikildiği belirlenen totem ve tabelaların kaldırılma çalışmaları sürerken, son 6 ayda yaklaşık 200 büyük totemin yerinden kaldırıldığı bildirildi. 

Sözleşmeleri biten totemlerle ilgili yeni bir sözleşme yapılmayacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalar kapsamında Bodrum’da son 6 ayda yaklaşık 200 büyük totem, 98 küçük totem kaldırıldığı öğrenildi. Muğla genelinde ise 597 büyük totem, 285 küçük totem kaldırıldığı bildirildi.