Bodrum Belediyesi'nde Yeni Atamalar!

Bodrum Belediyesi'nde 2 başkan yardımcısı ile bazı birimlerin müdürlüklerine yeni atamalar yapıldı...

Bodrum Belediyesi'nde Yeni Atamalar!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın göreve başlamasının üstünden 6 ay geçmesine karşın kadrolar hala tam olarak belirlenemedi. Belediyenin çalışmalarını yakından takip eden Bodrum kamuoyu, yaz sezonu yoğunluğunun geçmesinin ardından kapsamlı bir yapılanma bekliyordu. Bodrum Belediyesi'nde dün ve bugün yapılan atamalar ise kamuoyunda hayli tartışılacak gibi görünüyor.

Bodrum Belediyesi tarafından kamuoyuna henüz açıklanmamış olsa da yapılan atamalar ile yeni oluşturulan iki Belediye Başkan Yardımcılıklarından birine Meclis üyesi, Kültür Sanat İşleri Koordinatörü, İşgaliye Komisyonu Başkanı ve CHP Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu getirildi. Geçtiğimiz haftalarda Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirilen Tayfun Yılmaz da Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Belediyenin bazı Birim Müdürlüklerinde de atamalar yapıldı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın özellikle seçim dönemindeki yakın çalışma arkadaşlarından, Çevre Koruma Müdürlüğünde görevli Yaşar Çelikan Özel Kalem Müdürlüğüne getirilirken, Destek Hizmetleri Müdürlüğüne Hasan Duman, Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğüne Onur Çevik ve  Tarımsal Hizmetler Müdürlüğüne Deniz Kırmızı'nın atandığı edinilen bilgiler arasında. Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün de Çevre Koruma Müdürlüğüne bağlandığı öğrenildi. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne ise Özel Kalem Şefi Kenan Apaydın atandı.

Öte yandan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülizar Akbay'ın da görevden alınacağı, yerine Kültür Sosayal İşler Sorumlusu Durmuş Türkkan'ın atanmasının düşünüldüğü ancak bu atamanın henüz gerçekleşmediği de Kent Haber'in edindiği kulis bilgileri arasında.

Yapılan atamaların Bodrum Belediyesi'ne katacağı faydanın ve bu atamalarla ilgili kamuoyunun tepkisinin ne olacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.