Bodrum Genç Dehalarını Arıyor

Bodrum’da 8. Sınıf öğrencilerinin yarıştığı “Bodrum 1. Matematik Olimpiyatı” gerçekleştirildi. 

Bodrum Genç Dehalarını Arıyor

Bodrum’da 8. Sınıf öğrencilerinin yarıştığı “Bodrum 1. Matematik Olimpiyatı” gerçekleştirildi. 

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Bodrum Genç Dehalarını Arıyor” sloganıyla “Bodrum 1. Matematik Olimpiyatı” düzenlendi. Sabah saatlerinde Çırkan Mahallesi’ndeki Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen olimpiyatta ilçenin farklı okullarından yaklaşık 100 öğrenci yarıştı. 

Matematiği sevdirmek ve öğrencilerin bilgi-bilişsel seviyelerini arttırmak amacıyla gerçekleştirilen olimpiyatta öğrenciler matematik öğretmenleri tarafından hazırlanan soruları çözebilmek için ter döktü. 25 çoktan seçmeli sorunun olduğu sınav, 75 dakika sürdü. 

Yarışmada birincinin yarım altın, ikincinin çeyrek altın, üçüncünün ise gram altın ile ödüllendirileceği, dereceye giren ilk üç öğrencinin ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak Dalyan gezisine katılacağı bildirildi. Yarışmaya katılan her öğrenciye madalyanın da verileceği olimpiyatta takım ödülleri olarak ilk üç okula matematik kupası ve öğrencilerine de zeka oyunları seti verileceği ifade edildi. 

Sınav sonuçlarının 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda açıklanacağı ve dereceye girenlere çeşitli ödüller verileceği bildirildi.