Bodrum Kitap Günleri Sona Erdi

Bodrum Belediyesi ile Gümüşlük Akademisi Vakfı iş birliğiyle düzenlenen Bodrum Kitap Günleri sona erdi.

Bodrum Kitap Günleri Sona Erdi

27 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında Herodot Kültür Merkezi’nde 40’tan fazla yayın evi ve 50’ye yakın yazarın katılımıyla düzenlenen etkinlikte yazar imza günleri ve söyleşileri gerçekleştirildi.

Etkinliğin son gününde kitaplarını imzalayan CHP Disiplin Kurulu Üyesi Av. Remzi Kazmaz, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bodrum’da sanat ve kültür adına tarihi bir gün yaşıyoruz. Bodrum Belediyesi tarafından hazırlanan bu etkinliğin anlam ve önemi çok büyük. İnsanlar, uzun zamandan beri kitaptan uzak kaldıkları bir dönemde böylesine bir etkinlikte kitaplarla buluşmaktan dolayı mutlu. Bunlar kültür ve sanat desteklendiği sürece yapılabilir. Bodrum Belediyesi uzun zamandan beri yaptığı faaliyetlerin en güzellerinden birini yaptı. Biz de Bodrumlu yazarlar olarak hem Bodrum’u tanıtmak istiyoruz hem kendi eserlerimizi halkımızla bütünleştirmek istiyoruz. Bize bu imkanları sağlayan Bodrum Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Kültür ve sanat deyince Antik Halikarnassos akla geliyor. Antik Halikarnassos deyince Prenses Ada ile İskender’in yaşadığı aşk akla geliyor. Bu topraklara çok şey borçluyuz. Borcumuzu bu imza günleri ve söyleşilerle ödemeye çalışacağız.”

Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Emel Çakaloğlu ise “Bir hafta boyunca yazarlarımızla, kitapsever dostlarımızla çok güzel söyleşilerimiz oldu. Onlar da bizlere destek verdiler. Bodrum Belediyesi’nin bu konuyla ilgili büyük bir başarıya imza attığını düşünüyorum. Buradan herkes memnun ayrılacak. İnşallah sürdürülebilirliğini gerçekleştirip seneye de daha güzelini yaparız.” dedi.

Haber Kurgusunda İdeoloji ve Hegemonya isimli kitabını imzalayan Selçuk Arslan da Kitap Günleri’nin Bodrum’a yakışır bir etkinlik olduğunu ifade ederek “Bodrum entelektüel yapısı itibariyle böyle bir etkinliğe ihtiyacı vardı. Burada Bodrumlu yazarlara da ayrıca yer verilmesi ve önemsenmesi bizleri de mutlu etti.” şeklinde konuştu.

Etkinlikte Bodrum Belediyesi de çeşitli stantlar açarak. Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından çevre temizliği konusunda hem çocuklar hem de yetişkinleri bilinçlendirmek için çalışmalar yapıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü standında motorlu araç ve elektrik süpürgesi filtrelerinden yapılan robot ilgi gördü.