BODRUM KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ

Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un moderatörlüğünü yaptığı, 7 yıldır aylık düzenli toplantılar...

BODRUM KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un moderatörlüğünü yaptığı, 7 yıldır aylık düzenli toplantılar yapan Bodrum Küçük Millet Meclisi Şubat ayı toplantısını “Yerel Seçimler” gündemiyle yaptı.

Belediye Başkan Adaylarının da çağrılı olduğu toplantıya Siyasi parti yöneticileri, STK ve Meslek Odası temsilcileriyle 60 yurttaş katıldı.

İyi Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, HDP Muğla Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Mehmet Polat, Vatan Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Şeref Bozkurt’un katıldığı toplantıda önce katılımcılar “nasıl bir belediye ve başkan istediklerine ilişkin görüşlerini ve beklentilerini açıkladılar. Daha sonra da başkan adayları görüşlerini ve projelerini anlattılar.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahir Ateş’in mazeret bildirerek katılamadığı toplantıya, aynı gün ataması yapılan CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan da İlçe yönetimiyle toplantıda olduğu için katılamadı.

Daha çok alt yapı, çarpık yapılaşma, imar sorunlarının dile getirildiği toplantıda, çevreye, kadına, çocuklara ve engelli yurttaşlara karşı duyarlı, Bodrum’un doğal, tarihi ve kültürel değerlerini koruyan ve geliştiren, halkın içinde, şeffaf, rant ilişkileri olmayan bir belediye başkanı talebi öne çıktı.