Bodrum Running Club’ı Kurdular

Bodrum’da bir araya gelen yaklaşık 20 sporcu, Bodrum Running Club grubunu kurdu. Sporcular, önümüzdeki süreçte düzenlenecek organizasyonlar için hazırlıklarını sürdürüyor.

Bodrum Running Club’ı Kurdular

İlçede yaşamını sürdüren bir grup koşucu, Bodrum Running Club grubu altında bir araya geldi. Sonbahar ve kış döneminde Bodrum’da ve Türkiye’nin farklı noktalarında düzenlenecek organizasyonlara hazırlanan grubun en genci 23 yaşındaki Gaye Özbey. En yaşlısı ise 63 yaşındaki Erol Kaplan. 

Grup adına Kent Haber’e konuşan sporculardan Metin Çakto, şunları dile getirdi:

“Hafta sonları zaten bir araya gelip koşuyorduk, grup kurmaya karar verdik. Grubumuz böyle başladı. Önümüzdeki süreçte BodRun yarışı var. 1-2 Ekim tarihlerinde düzenlenecek. Ondan önce de 9 Eylül’de İzmir yarışımız var. Ona da katılacağız. 12 Ekim tarihinde de grup halinde Kapadokya’daki yarışa gitmek istiyoruz.”    

Sporculardan Fatma Taş ise nerelerde antrenman yaptıklarından bahsederek şunları dile getirdi:

“Bodrum’da çok kişi bu sporu yapıyor. Bu yüzden biz de bu grubu kurmaya karar verdik. Şu anda daha fazla kitlelere ulaşmaya çalışıyoruz. Şu anda grubumuzda yaklaşık 20 kişi var. Yeni bir grubuz, yavaş yavaş genişliyoruz. Antrenmanlarımızı, yaygın aralıklı koşularımız olduğu zaman çevre yolunda yapıyoruz. Çünkü burada tartan pistimiz yok. Marinada yapıyoruz. Patika koşusu antrenmanlarımızı Kızılağaç’ta, Pedasa’da yapıyoruz.”

Muhabir: Hamdi Yörür