Bodrumlular Pedasa’ya Akın Etti

Uzun yıllar sonra merkezi mahalleleri karla buluşan Bodrum’da vatandaşlar karın keyfini çıkardı. Kartopu oynayıp kardan adam yapan Bodrumlular doyasıya eğlendi.

Bodrumlular Pedasa’ya Akın Etti

Bodrum’un kırsal mahallelerinin yanı merkezi mahallelerinin yüksek kesimlerini beyaz örtüye bürüyen kar, ilçede yaşayanları sevindirdi. Karlar altında kalan Pedasa Antik Kenti’nin bulunduğu bölge, vatandaşların karın keyfini yaşayabilmeleri için mülk sahibi tarafından ziyarete açıldı. 

Araçları ile ailecek bölgeye giden Bodrumlular, kente çıkan yolun karlı olması sebebiyle zaman zaman ilerlemekte güçlükle ilerledi. Kartopu oynayan, kardan adam yapan çocuklar ve büyükler, ilçede nadir yaşanan doğa olayının tadını doyasıya çıkardı. 

 

Çocuğu ile bölgeye gelen Günay Demir, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Buraya çocuğumu küçükken getirdim. Ben 10 Trabzon’dan geleli 10 yıl oldu. Kar görmemişti, ilk defa kar gördü. Çok sevinçli. Ben rahatsızım ama onun için buraya çıktım. Nasıl bir şey olduğunu bilmiyordu, hep televizyonlarda görüyordu. ‘Anne nasıl, anne nasıl?’ diye soruyordu. Ondan çıkarttım şimdi karın keyfini çıkarıyor. Çok güzel bir şey, kar berekettir.” diye konuştu. 

İlk defa kar gördüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen Elmas Buse, “İlk defa kar görüyorum. Bugün kartopu oynamaya geldik.” dedi. 

 

Sıkıcı geçen yarıyıl tatilinin kar ile renklendiğini söyleyen Mustafa Karabulut da “Bodrum’da kar görmek çok hoş oldu. Tatil sıkıcı geçiyordu, çoğunlukla evdeydim. Buraya gelmek benim için çok güzel oldu.” ifadelerini kullandı. 

İlkokul öğrencisi Alp Öner karla oynadığı için çok sevinçli olduğunu ifade ederken Cengizhan Özen ise “Çok güzel. İlk defa Bodrum’a böyle dolu dolu kar yağdı. Ben dünden beri bu anı bekledim.” dedi. 

Muhabir: Hamdi Yörür