Bu Resmen Ölüme Davetiye!

Bodrum’da motosikletli bir gencin tehlikeli sürüşü, vatandaşlarca kaydedildi. Bodrum için birçok sebepten dolayı vazgeçilmez bir ulaşım aracı olan motosikletlerin bazılarının sürücüleri trafikte adeta terör estiriyor.

Bu Resmen Ölüme Davetiye!

Genel motosiklet kullanıcılarının sayısına göre azınlıkta olsalar da azımsanamayacak sayıdaki bu tip sürücüler, motosikletlerle özellikle gece yarısından sonra çevreyolunda aşırı hız yaparak akrobatik hareketler yapıyor. Her yıl bazıları ölümlü yüzlerce kazaya karışan bu motosiklet sürücülerine karşı bir önlem ve denetim bugüne kadar bir türlü yapılamadı. Yaşanan üzücü kazalar bile adrenalin bağımlısı bu insanları durduramıyor.

Bu tip kullanıcılarından bir tanesi dün gece görüntülendi. Gece saat 01.30 civarında Bodrum– Turgutreis karayolunda motosikleti ile seyreden bir genç, motosikletinin ön tekerini kaldırarak kilometrelerce seyretti. Yolcuğu sırasında sağ ayağını da selenin üzerine koyan genç, bu şekilde araçları da solladı. Kilometrelerce motosikletin önü havada tek teker üzerinde seyreden sürücü, daha sonra motosikletin önünü indirip seyrine devam etti. 

Gencin tehlikeli yolculuğunu görüntüleyen bir vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu genç Bodrum’dan Turgutreis istikametine seyrediyordu. Ben de aynı istikamette gidiyordum. Gümbet Kavşağı’nı geçtikten sonra motosikletin önünü kaldırdı ve bu şekilde seyretmeye başladı. Motosikletin önünü Jandarma Kavşağı’nda indirdi. Işıkları geçtikten sonra bir daha kaldırdı. Konacık Kavşağı’nı önü havada geçti. Bitez Kavşağı’na yaklaşırken tekrar indirdi. Kendisinin ve başkalarının hayatını riske attı. Bu şekilde çok kaza oldu, gençlerimizin bu kazalardan ders alması ve trafikte güvenli bir şekilde seyretmelerini istiyoruz” dedi.