Çam Ağaçlarının Kesilmesine Tepki!

Bodrum’da bir sitedeki çam ağaçlarının kesilmesine mahalle sakinleri ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tepki gösterdi. Başkan Aras tepkisini sosyal medya hesabından yaptığı sert paylaşımla dile getirdi.

Çam Ağaçlarının Kesilmesine Tepki!

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Mahallesi Kızılburun mevkisindeki bir site içerisindeki çam ağaçlarının kesilmesi vatandaşların tepkisini çekti. Kanalizasyona denk geldiği iddiasıyla sitenin yönetim kurulu kararıyla 5 ağacın kesimi için Bodrum Orman İşletme Şefliği’nden izin alındığı bildirildi. 

Ağaçların manzarayı kapattığı gerekçesiyle kesildiğini ileri süren mahalle sakinleri ise duruma tepki gösterdi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak “Manzarası için doğayı katleden, Bodrum'a da kendisine de saygısı olmayan bu doğa düşmanlarıyla sonuna kadar mücadele edeceğim. Kimsenin şahsi zevki, Bodrum'dan ve doğadan daha değerli değil” ifadelerini kullandı. 

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan da köşe yazısında duruma tepki göstererek sitedeki ağaçların manzarayı kapattığı gerekçesiyle kesildiğini savundu. Turan, sitede 20 ağacın kesildiğini iddia etti.