Çöpte İnanılmaz Görüntüler!..

Hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısı ülke gündeminin baş konusuyken, Bodrum'da bir çöp konteynerında çekilen görüntüler şaşkınlık yarattı. Bodrum’da paketi açılmamış taze meyve sebzelerin çöpe atılması, vatandaşların tepkisini topladı.

Çöpte İnanılmaz Görüntüler!..

Bodrum’da motokuryelik yapan Mehmet Şahin, Konacık Mahallesi’nde motosikleti ile seyrettiği sırada belediye temizlik işçilerinin paketi açılmamış çok miktarda taze meyve sebzeyi çöp konteynırından çıkarttığını fark etti.  

Çöp konteynırına iyice yaklaşan Şahin, kasalar dolusu taze meyve ve sebzenin çöpe atıldığını gördü. Hayat pahalılığının iyice arttığı bu dönemde gayet iyi durumda ve ambalajlı ürünlerin bu şekilde çöpe atılması, çevredeki vatandaşların da tepkisini çekti.

Kent Haber’e açıklama yapan Mehmet Şahin, şunları dile getirdi:

“Eşimi işyerine bırakıp dönerken belediye temizlik görevlilerinin gayet iyi durumdaki taptaze meyveleri sebzeleri çöp konteynırı içerisinden çıkardıklarını gördüm. Yaklaşıp yakından baktığımda çok miktarda meyvenin ve sebzenin çöp konteynırının içerisinde olduğunu gördüm. Vicdanım el vermedi. Ben de aldım.”

Çöpteki ürünlerin kimler tarafından atıldığını bilmediğini dile getiren Şahin, “Eğer market veya manav işletmeleri tarafından atıldıysa bunlar askıda meyve sebze olarak vatandaşa verilebilirdi” diye konuştu. Mehmet Şahin sözlerini “Yazıktır günahtır, durumu iyi olmayan insanlara verilebilirdi. Ya da ucuz fiyattan verilebilirdi. Belediye görevlileri de tepkiliydi” sözleriyle tamamladı.

Öte yandan çöpe atılan ürünlerin çevredeki faaliyet gösteren süpermarketlerden birinden atıldığı tahmin ediliyor.