ÇYDD Bodrum Şubesi 30 Yaşında...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) 1992’de kurulan ilk üç şubesinden biri olan Bodrum Şubesi, bu yıl 30. Kuruluş yılını düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladı.

ÇYDD Bodrum Şubesi 30 Yaşında...

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerde derneğin genel başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, “Türkan ve Ayşe – Otuz Yıllık Yol Arkadaşlığının Hikâyesi” kitabının imzaladı.

ÇYDD Bodrum şubesinin çalışmalarının sergilendiği “Anılarla 30 Yıl” başlıklı bir fotoğraf sergisinin de yer aldığı kutlama etkinliğinde ÇYDD Gençlik Biriminin hazırlayıp oynadığı “Ben Anadolu” tiyatro gösterisi sahnelendi. Kutlamalar, Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası konseri ile sona erdi. 

ÇYDD Bodrum Şube Başkanı Meral Saraçbaşı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Aslında çok mutluyum. 30 yılı, 3 saatlik bir kutlama programına sığdırmaya çalıştık. Uzun süredir görmediğimiz arkadaşlarımızı gördük. Ayşe hocamızın imza günü var, öğrencilerimizin tiyatro gösterisi var. Türkan Saylan hocamız kemanı çok severdi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası bugün yaylı çalgılarla konser veriyor. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Dilerim nice 30 yıllara. Tüm emek verenleri kutluyorum.”