ÇYDD'nin 26. Çocuk Şenliği Yapıldı

Bodrum’da 26’ncısı yapılan Çocuk Şenliği’ne aileleri ve öğretmenleri ile katılan her yaştan yüzlerce çocuk, gönüllerince eğlendi.

ÇYDD'nin 26. Çocuk Şenliği Yapıldı

Bodrum Belediyesi ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen 26. Çocuk Şenliği, Umurça Parkı’nda yapıldı. Şenliğe her yaştan yüzlerce çocuk aileleri ve öğretmenleri ile katıldı. 

Öğle saatlerinde başlayan şenlikte yüz boyama, zeka oyunları, resim yapma, tohum dikimi gibi çeşitli atölye çalışmaları yapıldı. Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediye Orkestrası, Bodrum Bandosu, 100. Yıl Çırkan Anaokulu, Konacık Anaokulu, ÇYDD Grupları, Sunu Event Dans ve Cimnastik Grupları, Devran Dans Halkoyunları, BOFAD Halkoyunları ve Dans Topluluğu ile çeşitli okulların gösteri grupları, sahne gösterileri sundu. 

Şenlikte konuşan Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara armağan ettiğini hatırlatarak şunları dile getirdi;

“Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun. Biliyorsunuz ki Atamız, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtıktan sonra o günü Ulusal Egemenlik ve Dünya’da ilk ve tek olarak çocuklara armağan bir bayram olarak ilan etmiştir. O günden bugüne tam 104 yıldır 23 Nisan çocuklarımızın doyasıya kutladığı, Atasını andığı, Cumhuriyet’i andığı ve onun izinde ilerlemeye söz verdiği ve hep beraber kutladığı bir bayram olarak hep birlikte doyasıya kutluyoruz. Ben bugün bizleri burada yalnız bırakmayan Cumhuriyet’imizin teminatı canım kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum.”

 

 

ÇYDD Bodrum Şubesi Başkanı Meltem Ulusoy ise bayramı tüm coşkusuyla kutladıklarını ifade ederek şöyle dedi;

“Ben burada harika bir kalabalık görüyorum. 23 Nisan’ın coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz, hep birlikte paylaşıyoruz. Tıpkı 104 yıl önce o meclisin kurulduğunda insanların duyduğu heyecan gibi. Bizler bu şenliği 26 yıldır yapıyoruz. ÇYDD olarak 26 yıldır yaptığımız bu şenlikte belediyemiz her zaman yanımızda oldu. Bu yıl da aynı şekilde hep birlikteydik.”