ÇYDD Yılbaşı Şenliği 26. Kez Yapılıyor

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi’nce, 26. Geleneksel Yılbaşı Şenliği gerçekleştiriliyor.

ÇYDD Yılbaşı Şenliği 26. Kez Yapılıyor

Herodot Kültür Merkezi’ndeki fuar alanında düzenlenen şenlikte, el emeği göz nuru ürünler stantlarda yerini aldı. 10.30 – 18.00 saatleri arasında Pazar akşamına kadar devam edecek şenlik boyunca, canlı müzik dinletileri ve dans gösterileri de sunuluyor. 

Şenliğin ilk gününde dans gösterileri sunan Bodrum Uğur Anadolu Lisesi Kaşık Ekibi’nin performansı büyük beğeni topladı. Özellikle Genç Osman isimli gösteri çok beğenildi, ziyaretçiler gösterinin yeniden sunulmasını istedi. Öğrenciler, ziyaretçileri kırmayarak aynı gösteriyi iki kez sundu. Ekibin öğretmeni Bilge Kural, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi;

“Böyle güzel bir kalabalığın karşısında olmak çok gurur verici. Biz burada olmaktan dolayı çok gururlu ve mutluyuz. Sizlerde her biriniz çok güzel ürünler hazırlamışsınız, iyi ki güzel insanlar hep bir arada. İyi ki gönüllerimiz bir. Çocuklarım, ben onlara Çekirgelerim diyorum, onlara bu motivasyonu sağladığınız için çok teşekkür ediyorum.”

Şenlik boyunca Anka Dans Grubu, BOFAD, Ege Dansları Bodrum Grubu, Bodrum Yıldızları Dans Grubu dans gösterileri sunacak. 

ÇYDD Bodrum Şubesi Başkanı Meltem Ulusoy, şenliğin çeyrek asrı devirdiğini dile getirerek şöyle konuştu;

“Meyflower organizasyonuyla, Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle her yıl yaptığımız yeni yıl şenliğinde bu yıl da hep beraberiz. Amacımız hem çocukların eğitimine katkı verilmesi hem de kadınların birbirinden güzel çalışmalarının değerlendirilmesi. Kendi bütçelerine katkı vermeleri adına yapılan bir organizasyon. Çeyrek asrı geçmişiz. Bundan sonra da inşallah hep beraber devam edeceğiz. Bu organizasyonu dostlarımızla birlikte gerçekleştiriyoruz.”