DEV YAPI MARKET BAUMAX AÇILDI…

Dev yapı marketi BauMax, Türkiye‘ deki dördüncü, Ege’deki ikinci mağazasını Bodrum’da...

DEV YAPI MARKET BAUMAX AÇILDI…
Dev yapı marketi BauMax, Türkiye‘ deki dördüncü, Ege’deki ikinci mağazasını Bodrum’da açtı.

9 ülkede, toplam 154 yapı marketi ve 10 binin üzerinde çalışanıyla faaliyet
gösteren Avusturyalı dev yapı marketi BauMax, Türkiye’deki dördüncü mağazasını Samsun, İzmit ve İzmir’den sonra Bodrum’da açtı. BauMax Bodrum Ortakent’te 15 bin m² satış alanıyla Bodrum‘un en büyük yapı marketi olma özelliğini taşıyor. BauMax şimdiye kadar faaliyet gösterdiği en büyük ülke olması sebebiyle kendisi için özel bir konuma sahip olduğunu vurguladığı Türkiye’de uzun vade de, 30 markete ulaşmayı hedefliyor.

Ege’nin en büyük yapı marketi Bodrum’da!

bauMax İzmir ve 15 bin m² satış alanına sahip bauMax Bodrum ile birlikte Ege’nin en büyük yapı marketi olduğunu belirten bauMax Türkiye Genel Müdürü İbrahim Ayan “Hep ucuz en ucuz“ sloganı ile tüm bauMax marketlerinde 30 bin üründe sürekli en ucuz fiyat garantisi verdiklerini ve Bodrum mağazalarında 100 kişilik bir ekip ile müşterilere kusursuz hizmet sunmak için hazır olduklarını belirtti. Türkiye’de “Fiyat Lideri“ olarak kendisini konumlandıran bauMax’ın, “Fiyat Kontrol Timi“nin müşterilerine sürekli en ucuz fiyatı sunabilmek için çalıştığını vurgulayan İbrahim Ayan, bir üründe daha ucuza bir fiyat bulunduğunda, ürünü fiyatından yüzde 15 daha ucuza verdiklerini ifade etti. Ayan sözlerine şunları ekledi;

“BauMax’ın “Hep ucuz en ucuz“ sloganıyla hayata geçirdiği her gün en ucuz fiyat politikası Samsun, İzmit ve İzmir müşterileri tarafından kabul gördü. En iyi fiyat, en geniş ürün çeşitliliği ve de en iyi hizmeti şimdi Bodrum halkının hizmetine sunmak için buradayız. Bodrum’lular BauMax sayesinde iyi hizmetle tanışacaklar dedi“. Bodrum’un potansiyeline çok inandıklarını belirten İbrahim Ayan,“ Bodrum‘un özellikle yaz aylarında bir milyonu aşan nüfusuyla, ortaya çıkan yapı ürünleri ihtiyacına cevap vermek amacıyla bölgeye yatırım yaptıklarını ifade ederek diğer üç mağazadaki satış hedeflerine Bodrum‘da da ulaşacaklarını söyledi“.

Türkiye’de tek rakibimiz yine kendimiz

Türkiye’de dördüncü mağazalarını Bodrum’da açmaktan çok mutlu olduklarını belirten bauMax Türkiye Genel Müdürü İbrahim Ayan, “2010 yılında Samsun ve İzmit’te ve ardından bu yıl İzmir’de açtığımız marketlerimizdeki sonuçlardan oldukça memnunuz. Yapı market sektöründe rakip olarak kendimizi görüyoruz. Bu bakış açısıyla da sürekli pazarın şartlarına uygun olarak kendimizi geliştiriyoruz dedi“.

Türk halkının taleplerine uygun hizmetler bauMax’ta

Genel Müdür Ayan BauMax‘ın uluslararası bir firma olmakla birlikte girdiği her ülkede, ürün ve hizmet seçimini yaparken mutlaka ülkenin ve de bölgenin istek ve ihtiyaçlarını dikkate aldıklarını vurguladı. bauMax her ne kadar DIY (kendin yap!) felsefesinin öncülerinden bir yapı market olsa da, tamirat ve tadilat işleri ile uğraşmak istemeyenlere markette vereceği hizmetlerle destek oluyor. Müşteriler tarafından en çok tercih edilen hizmetler ise nakliye ve montaj hizmetleri. Müşteriler markete geldiklerinde uzman personel kendilerine ürün ve hizmetler ile ilgili her türlü konuda destek oluyor. Müşteriler eğer isterlerse ürünleri evlerine kadar teslim edilip uzman “Hazır Usta“ ekibi tarafından tüm kurulum ve montajlar gerçekleştiriliyor.

BauMax İnsana Değer Programı ve “Essl Sosyal Ödülü”

25 yılı aşkın süredir kendini engelli vatandaşlara destek olmaya adayan bauMax, bulunduğu ülkelerde çeşitli kurumlarla ortaklığa giderek engelli vatandaşları destekleyici faaliyetler yürütüyor. Bu kapsamda 250’nin üzerinde engelli çalışan güçlü ve zayıf yönleri ile bauMax marketlerinde çalıştırılarak ,bu kişilerin bauMax ailesi içinde yer almaları desteklenmiş. bauMax, bu projeye Türkiye’de de öncelikli plânları arasında yer veriyor. Bütün bu projelerin dışında bauMax AG Yönetim Kurulu Başkanı Martin Essl, üç yıl önce “Essl Sosyal Ödülü”nü (Essl Social Prize) hayata geçirmiş. 1 milyon avro değerindeki bu uluslararası ödül, yoğun çabalar göstererek şahsi birtakım sosyal inisyatifleri efektif ve başarılı bir şekilde yönetebilen kişilere veriliyor.


Uluslararası bir Aile Şirketi olan bauMax, faaliyetini 35 yıl önce Avusturya’da başlatmış ve daha sonra uluslararası pazarlara açılmış. Şirket bugün itibariyle dokuz ülkede faaliyet göstermekte olup, Orta ve Güneydoğu Avrupa ülkelerinde yapı market sektöründe pazar lideridir. bauMax’ın marka bilinirlik oranı %90’dır.

Sayılarla BauMax :

BauMax’ın şu an itibari ile dokuz ülkede toplam 154 yapı marketi bulunuyor. Bu marketlerin 67’si Avusturya’da, 24’ü Çek Cumhuriyeti’nde, 15’i Slovakya’da, 15’i Macaristan’da, 3’ü Slovenya’da, 7’si Hırvatistan’da, 5’i Bulgaristan’da, 14’ü Romanya’da ve 4’ü de Türkiye’de bulunmakta. Şirketin satış alanların %60’ı Avusturya dışında. bauMax’ın 2010 yılındaki toplam cirosu %7 artarak 1,5 Milyar Avro ya ulaşmıştır. 2010 yılı sonu itibariyle çalışan sayısı 10.700 olmuştur.