DÜNYACA ÜNLÜ RESSAMIN BÜYÜLEYİCİ ESERLERİ!

Dünyaca ünlü ressam İsmail Acar'ın kişisel resim sergisi Bodrumluları adeta büyüledi....

DÜNYACA ÜNLÜ RESSAMIN BÜYÜLEYİCİ ESERLERİ!
Dünyaca ünlü ressam İsmail Acar'ın kişisel resim sergisi Bodrumluları adeta büyüledi.

Bugüne kadar 200’ün üzerinde kişisel sergi açan ve birçok karma sergide yer alan İsmail Acar’ın eserleri, Avrupa ülkelerinin tamamında, ABD, Kanada, Meksika, Arap Yarımadasının tamamında, Rusya, Moldovya, Ukrayna, tüm Türk Cumhuriyetlerinde, Çin, Tayvan, Kore ve Japonya’da müze, özel koleksiyon ve galerilerde bulunuyor.

Sanatçının eserlerinden oluşan sergi düzenlenen kokteyl ile Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 28 Nisan tarihine kadar, Pazartesi günleri hariç hergün 12:00-20:00 saatleri arasında açık kalacak sergide birbirinden değerli 20 eser bulunuyor.

Sanatçının resimlerde ana tema ise, zaman, tarih ve coğrafya üçgeninde; Kaftanlar, İstanbul, Ayasofya, Lale, Gül, Nar, Hat, Kaligrafi, Sultan Portreleri ve Bizans, Anadolu’nun Kralları ve Tanrılar yer alıyor.

Yurtdışındaki çalışmaları nedeniyle Bodrum'da açılışı yapılan sergiye katılamayan sanatçı adına açıklama yapan Bodrum Nurol Sanat Galerisi Sorumlusu Zehra Kayataş, sergi hakkında şu bilgileri verdi:

"İsmail Acar resim sergisine ev sahipliği yapıyoruz bugün. Sergide sanatçının tarihi, coğrafya ve zaman kavramı üzerinde ele aldığı Osmanlı sultan portreleri yine çini ve tarihimizi anlatan seçkiden oluşan bir sergi. İsmail Acar 200'ün üzerinde sergi açmış önemli isimlerden birisi. Sergimizde 20 eser yer alıyor. 28 Nisan tarihine kadar açık kalacak" dedi.

Resimlerin çok kaliteli ve gerçekçi çalışmalar olduğunu anlatan Kayataş, sözlerini şöyle tamamladı:

"İsmail bey uzun yıllar bu tarz çalışarak kendisine özgü ifade biçimleriyle eserlerini ortaya koyuyor. Oldukça da beğeniliyor ve kendisi çok satan isimlerden bir tanesidir. 2004-2005 yıllarında Türkiye'nin en iyi sanatçıları arasında yer almıştır" dedi.