DUVARLARI YIKTILAR TELLERİ KESTİLER

İçmeler Tersanesi alarmda. Mega yatı deniz kenarına indirilmek üzere önceki gün...

DUVARLARI YIKTILAR TELLERİ KESTİLER
İçmeler Tersanesi alarmda. Mega yatı deniz kenarına indirilmek üzere önceki gün başlayan hummalı çalışma, bugün de sürdü. Tersaneler bölgesinde yatın geçirileceği yol üzerindeki her şey kaldırılıyor. Arıtma tesisinin bulunduğu köşeye gelen yatın dönebilmesi için duvarlar yıkıldı teller kesildi.
Deniz kenarına 400 metre uzaklıkta olan "Mastori Yachts" adlı tersanede üretilen mega yat, özel uğraşlarla kıyıya alınmaya çalışılıyor. Onlarca çalışan, yatı milim milim ilerleterek kıyıya ulaştırmaya çalışıyor. Önceki gün başlayan çalışmalar arıtma tesisinin bulunduğu köşede oldukça güçleşti. Boyutları nedeni ile hareket ettirilmekte zorlanılan yatın döndürülebilmesi için elektirik trafosunun bulunduğu direk kaldırılamayınca, duvarlar yıkıldı, kaldırımlar söküldü. Tersane yetkilisi Ertuğrul Kara yaşanan sıkıntıların bir türlü çözülemediğini ifade ederek, " Burada yaşanan iş gücü kaybı bir çok tersaneye zarar veriyor. Elektrik tellerini bir türlü yer altına alamadık. Bu sorunların bir an önce çözülmesi gerekli" dedi.
Çalışmayı bir süre izleyen Bodrum Belediye Başkan Vekili Orhan Kavala şaşkınlığını gizleyemeyerek, "Burada yaşanan bir komedi. Bir an önce burada gerekli tedbirler alınmalı" şeklinde konuştu. Adnan Polat'a ait olan mega yatı, 280 tonun üzerindeki ağırlığı ve dev kütlesiyle asfalt üzerinde görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.