EMEKLİ PİLOT BİNBAŞIYA SON GÖREV

Bodrum'da yaşadığı evde hayatını kaybeden emekli Hava Pilot Binbaşı Erdaş Yalçın,...

EMEKLİ PİLOT BİNBAŞIYA SON GÖREV
Bodrum'da yaşadığı evde hayatını kaybeden emekli Hava Pilot Binbaşı Erdaş Yalçın, düzenlenen askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.

1963 yılında Hava Harp Okulundan mezun olduktan sonra Binbaşı rütbesine kadar görev yapan, daha sonra silahlı kuvvetlerinden ayrılarak Türk Hava Yollarında pilotluk yapan Erdaş Yalçın, emekli olunca Bitez Mahallesine yerleşti. 75 yaşındaki Yalçın önceki gün fenalaşarak Özel Bodrum Hastanesine kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği öğrenilen Yalçın, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Erdaş Yalçın için Bitez Kaynak Camiinde ikindi namazı sonrasında bir cenaze töreni düzenlendi. Yalçın'ın Türk bayrağına sarılı tabutu askerlerin omuzlarında cami avlusuna getirildi. Emekli pilotun cenaze törenine, Garnizon Komutanı Albay Atilla Göksel Oral, Erdaş Yalçın'ın ailesi ve yakınları ile silah arkadaşları katıldı.

Törene katılan emekli Hava Korgeneral Osman Solakoğlu, Yalçın ile aynı dönemde okuduklarını ifade ederek "Biz devre arkadaşları olarak buradayız. Kendisini uğurlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Hava Kuvvetlerinden ayrıldıktan sonra hava yollarında sivil pilot olarak çalıştı sonra Bodrum'a yerleşti" dedi.

Kılınan cenaze namazının ardından helallik alındı. Askerlerin omuzlarında gelen Yalçın'ın tabutu devre arkadaşlarının omuzlarında cenaze aracına alındı. Bitez Mezarlığına getirilen Yalçın'ın naaşı gözyaşları arasında toprağa verildi.


Muhabir: Selçuk Şimşek