TÜGEM'den Danışmanlara Eğitim

Emlak sektörünün öncü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği'nin (TÜGEM) Bodrum Temsilciliği ve Bodrum Kaymakamlığı işbirliğinde düzenlenecek seminerde tüketiciler yetki belgeli emlak işletmelerinden hizmet almaları konusunda bilgilendirecek.

TÜGEM'den Danışmanlara Eğitim


21 Ocak Cuma Günü Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek toplantı, saat 09:30’da başlayacak. Satış, motivasyon ve gayrimenkul danışmanlığı konusunda eğitimler veren Yusuf Murat Genç’in “Çalkantılı Döviz Piyasasında Nasıl Kürek Çekilir?” konulu eğitim programı yaklaşık 3 saat sürecek. 

TÜGEM Bodrum Teşkilat Başkanı Sevil Ece Gümüş Kapar, eğitimle ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Taşınmaz ticaretinin sadece yetki belgesine sahip emlak işletmeleri tarafından yapılabileceğini ve aracılık konusunda yetki belgeli ve denetime açık bu emlak işletmelerinden hizmet alınmasının tavsiye edilmesini kaymakamımız Bilgehan Bayar’dan rica etmiştik. Konuya ilişkin talebimizi makam uygun gördü. Bizler de bu çerçevede tüketicileri bilinçlendirme adına örnek bir çalışmayı yapıyor olacağız.”

TÜGEM Bodrum Temsilciliği’nin 2019 yılında 5 kişilik yönetim kurulu ile kurulduğunun bilgisini veren Kapar, “Amacımız emlak danışmanlığını Türkiye'nin en saygın mesleklerinden biri haline getirmek. Bugün birçok profesyonel meslektaşımızla derneğimizde faaliyet göstermeye devam ediyoruz. Her ay mesleğimizle ilgili değer katan eğitimler düzenliyoruz. Her hafta meslektaşlarımızla bir araya gelip piyasayı değerlendiriyoruz.” dedi.