Eski Denizciler Kahvaltıda Buluştu

Bodrum’da 75 yaş üzeri yaklaşık 20 denizci, Bodrum Denizciler Derneği'nin düzenlediği kahvaltıda biraraya geldi.

Eski Denizciler Kahvaltıda Buluştu

Bodrum Denizciler Derneği’nde gerçekleşen kahvaltılı toplantıya ilçede uzun yıllar denizcilik yapmış, geleneksel sünger tekneleriyle deniz turizmini başlatan ve Bodrum'da turizmin gelişmesinde değerli payları olan 75 yaş üzerinde denizciler katıldı. 

Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Bu ağabeylerimizin hepsi Bodrum’un değeri. İlk deniz turizmini başlatan kaptanlarımız burada. Charter, günlük turları başlatan kaptanlarımız burada. Eski tekne imalat ustalarımız, balıkçılarımız burada. Bizim bu ağabeylerimize vefa borcumuz var. Bu adamlar, Bodrum’u Bodrum yapan insanlar. Hepsini bir kahvaltıda buluşturduk. Hepsi çok mutlu.”

Eski süngercilerden Mustafa Cem, duygularını şu sözlerle paylaştı:

“Ben çok mutlu ve memnun oldum. Ben daha çok İzmir’de yaşıyorum. Burada arkadaşlarımı görünce çok önemli hisler yaşadım, onlarla beraber kahvaltıda olduğum için. Düzenleyen arkadaşlara, Denizciler Derneği’ne çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. İnşallah seneye tekrar burada buluşuruz.”

Bodrum’da deniz turizmini başlatan isimlerden Yılmaz Güneri ise “Ben turizmi ilk getirenlerden biriyim. Bugün de dostlarımızla bir araya geldik. Eski ustalarımızla, ağabeylerimizle. Sağ olsunlar, dostlarımızı gördük.” dedi. 

Eski kaptanlardan Halil Kapanaki de duygu ve düşüncelerini “Güzellikler Bodrum için olsun. Denizciliği bitirmeyelim. Gençlerimiz yetişsin. Büyüklerinden bilgi alsınlar.” sözleriyle dile getirdi.